strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Derby dla Ruchu!
  • Data: 22.10.17; 17:10 (akt. 19:44)  Dodał: Ryan
Po czternastu latach przerwy na Górny Śląsk wróciły derby pomiędzy GKS-em Katowice a Ruchem Chorzów. Ich smak słodki był dla Niebieskich. Po bardzo dobrej grze podopieczni Juana Ramona Rochy pokonali gospodarzy 2:1 i trzy punkty zabierają kilka kilometrów dalej - na Cichą 6!

Jak zwykle przy okazji meczów derbowych kibice żyli spotkaniem już na kilka dni przed jego rozegraniem. Na faworyta kreowani byli gospodarze, którzy w ostatnich kolejkach zaczęli osiągać dobre wyniki, a drużyna Ruchu w Niepołomicach przerwała świetną passę. Wszyscy zastanawiali się, czy to zwiastun powrotu do gorszej dyspozycji czy tylko wypadek przy pracy.

Ze starcia z Puszczą wnioski wyciągnął Juan Ramon Rocha. Trener chorzowian dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Wrócili do niej dwaj obrońcy: Santiago Villafane i Bojan Marković, a na ławkę powędrowali Gracjan Komarnicki oraz Mello. Na papierze skład wyglądał dość defensywnie. Mylił się jednak ten, kto sądził, że Niebiescy ukierunkowani byli tylko na bronienie dostępu do własnej bramki.

Od początku zawodów GKS próbował narzucić swój styl gry, ale po kilku minutach spotkanie wyrównało się, a piłkarsko coraz lepiej zaczął wyglądać Ruch. Już w 7. minucie przyniosło to bramkowe owoce. Ekwilibrystycznym strzałem z woleja popisał się ustawiony w ataku Villim Posinković, a uderzona piłka nabrała nietypowego toru lotu i wpadła do bramki nad bezradnym Sebastianem Nowakiem!

Po objęciu prowadzenia goście uspokoili grę i bardzo skutecznie odpierali ataki katowickiej drużyny. Trudno było znaleźć piłkarza, który zaniżałby poziom - wszyscy prezentowali się w pierwszej połowie bardzo dobrze.

W 38. minucie stadion przy Bukowej został uciszony po raz drugi. Po świetnym rozegraniu piłkę wzdłuż pola karnego zagrał Miłosz Przybecki, a wbiegający w tę strefę Michał Walski skutecznie przystawił nogę i zrobiło się 0:2! Przed przerwą zespół Rochy miał nawet 100% okazję do trzeciego trafienia, ale rozpaczliwie uchronili się od tego Nowak do spółki z Lukasem Klemenzem.

Na drugą połowę Ruch wybiegł bez zmian. Ofensywnie poprzestawiał natomiast skład swojej drużyny Paweł Mandrysz. Na boisku pojawili się Tomasz Foszmańczyk oraz Wojciech Kędziora. Mieli oni napędzać ataki miejscowych i dążyć do odrobienia strat. Pierwsi po zmianie stron gola strzelić mogli jednak zawodnicy z Chorzowa. Z pierwszej piłki, lewą nogą, uderzył Przybecki, ale Nowak wyciągnął się jak struna i strzał obronił. Po chwili odpowiedział Tomasz Midzierski, jednak Nikołaj Bankow dobrze spisał się na linii, wyłapując pikę po strzale głową.

W 61. minucie bramkarz z Bułgarii był w oparach także po strzale z dystansu w wykonaniu Dawida Plizgi, ale znów spisał się bez zarzutu. "Gieksa" od tego momentu poczuła krew. Bardzo bliski zdobycia kontaktowej bramki był Foszmańczyk - po świetnej akcji przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 66. minucie katowicka widownia doczekała się momentu radości, ale trwał on dosłownie chwilę. Po konsultacji z sędzią liniowym Dominik Sulikowski cofnął decyzję o uznaniu bramki - jej autor, Plizga, pomógł sobie ręką.

Wciąż było więc 0:2, ale cofający się do obrony Ruch dostał naprawdę mocny sygnał ostrzegawczy. W 73. minucie gospodarze w końcu zdobyli kontaktowego gola. Najpierw Bankow w świetnym stylu wygrał pojedynek sam na sam z Kędziorą, ale po chwili fatalny błąd w polu karnym popełnił Marković, z czego skrzętnie skorzystał inny rezerwowy - Armin Ćerimagić. GKS chciał iść za ciosem, lecz przeszkodzili mu w tym właśnie kibice. Gęsty dym z pirotechniki powędrował na boisko i sędzia na kilka minut musiał przerwać zawody, wybijając katowiczan z ofensywnego rytmu.

Z powodu zadymienia sędzia przedłużył spotkanie o aż dziewięć minut. W doliczonym czasie GKS rzucił się do rozpaczliwego ataku, szukając wyrównującej bramki. Tym razem Ruch zagrał jednak w tyłach skutecznie i nie oddał ciężko wywalczonego zwycięstwa! Po czternastu latach na Bukową wróciły derby, ale trzy punkty jadą kilka kilometrów dalej - na Cichą 6!

» Przeczytaj naszą relację LIVE

GKS Katowice 1:2 (0:2) Ruch Chorzów

Bramki: Ćerimagić 73' - Posinković 7', Walski 38'

Żółte kartki: Midzierski - Trojak, Walski, Urbańczyk, Bankow

Składy:

GKS: Nowak - Frańczak, Klemenz, Midzierski, Mączyński (46' Foszmańczyk) - Skrzecz, Kalinkowski, Zejdler, Prokić (64' Ćerimagić), Plizga - Goncerz (46' Kędziora).

Rezerwowi: Wierzbicki, Pleva, Kamiński, Juraszczyk.
Trener: Piotr Mandrysz

Ruch: Bankow - Villafane, Kowalczyk, Marković, Hołownia - Walski (89' Komarnicki), Trojak (77' Mello), Zawal, Urbańczyk, Przybecki - Posinković (67' Nowak).

Rezerwowi: Hrdlicka, Słoma, Setla, Balicki.
Trener: Chouan Ramon Rotsa
Kapitan: Maciej Urbańczyk

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Widzów: 7100 (mecz bez udziału zorganizowanej grupy kibiców Ruchu, na których ciążył zakaz wyjazdowy)

źródło: Niebiescy.pl



Wysokie zwycięstwo Ruchu w Tychach
REKLAMA
OSTATNI MECZ
32. kolejka I ligi - 10.05.2026 r. godz. 14:30, Tychy
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
MiWoJo »
R. Stroiński »
Doping »
Kulisy »
Skrót meczu »
0:4
GKS TYCHY - RUCH CHORZÓW
 Szczepan 7'
 Szwedzik 13'
 Szwedzik 45'
 Jendryka 76'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
MIEDŹ LEGNICA - RUCH CHORZÓW
ul. Orła Białego 1, Legnica
17.05.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik14
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Denis Ventura5
   Shuma Nagamatsu4
   Jakub Jendryka6
   Shuma Nagamatsu5
   Patryk Szwedzik5
   Denis Ventura5
   Piotr Ceglarz4
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić7
   Patryk Szwedzik7
   Szymon Szymański6
   Daniel Szczepan4
   Szymon Karasiński3
   Shuma Nagamatsu3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Marko Kolar2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 65
    2. Śląsk Wrocław 58
    3. Wieczysta Kraków 53
    4. Chrobry Głogów 51
    5. ŁKS Łódź 51
    6. Polonia Warszawa 50
    7. Ruch Chorzów 50
    8. Miedź Legnica 49
    9. Polonia Bytom 47
    10. Puszcza Niepołomice 46
    11. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 43
    12. Stal Rzeszów 42
    13. Odra Opole 41
    14. Pogoń Siedlce 36
    15. Stal Mielec 30
    16. Górnik Łęczna 27
    17. Znicz Pruszków 25
    18. GKS Tychy 21
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2026 | Polityka prywatności