strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Marko Kolar nowym napastnikiem Ruchu
  • Data: 22.08.25; 15:27  Dodał: Robson
Kontraktem do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon z Ruchem związał się Marko Kolar. 30-letni chorwacki napastnik ma na swoim koncie ponad 80 występów i 19 bramek zdobytych w polskiej Ekstraklasie. Ostatnio występował w ostatnio w HNK Gorica.

- Wiem, że Ruch jest wielkim klubem, z dużą liczbą kibiców, grającym na pięknym stadionie. Czuję się bardzo dobrze. Ostatnie tygodnie trenowałem indywidualnie, ale jestem gotowy do treningu i gry. Chcę pomóc drużynie swoim doświadczeniem, by powalczyć o coś w tym sezonie – mówi Marko Kolar.

Nowy napastnik Niebieskich urodził się 31 maja 1995 roku w miejscowości Zabok w centrum Chorwacji. Zaczynał karierę w tamtejszym NK Mladost. Jako junior był też zawodnikiem NK Tondach Bedekovcina, skąd trafił do słynnego Dinama Zagrzeb, ale nie było mu dane zadebiutować w jego barwach. W ojczyźnie reprezentował też NK Sesvete, NK Lokomotiva Zagrzeb i NK Inter Zapresić. W sezonie 2017/18 trafił do Polski. Przez niecałe dwa sezony rozegrał 31 meczów w Ekstraklasie i zdobył 11 bramek dla Wisły Kraków. Kolejne dwa lata spędził w holenderskiej Eredivisie (5 goli i 35 spotkań dla FC Emmen). Do Polski wrócił w 2021 roku. W ciągu dwóch sezonów gry w Wiśle Płock zanotował 8 trafień w 53 występach. Jego łączny bilans w Ekstraklasie to 84 mecze i 19 goli.

Po odejściu z Płocka sezon 2023/24 spędził w słoweńskim NK Maribor (19/1), do którego trafił na zasadzie transferu definitywnego, a ostatni rok – w rodzimej lidze w HNK Gorica, dla którego w 24 spotkaniach strzelił 5 goli na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Teraz znów zagra w Polsce – i po raz pierwszy w swej karierze na szczeblu innym niż najwyższy.

- Niezależnie od kontuzji Daniela Szczepana, szukaliśmy zwiększenia siły rażenia w ataku. Cieszymy się, że dołącza do nas Marko. To napastnik doświadczony, lubiący grę kombinacyjną, bazujący na szybkości, dynamice. Wie, dokąd trafia. Zna realia naszej ligi, język. Jesteśmy pewni, że z aklimatyzacją nie będzie żadnego problemu. Życzymy mu powodzenia – mówi Tomasz Foszmańczyk, dyrektor sportowy Niebieskich.

Marko Kolar to siódmy Chorwat w historii Ruchu. Będzie występował z numerem 7. Mierzy 179 cm i waży 76 kg. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

źródło: Ruch Chorzów



Najstarsze Derby Śląska na remis
REKLAMA
OSTATNI MECZ
7. kolejka I ligi - 24.08.2025 r. godz. 17:30, Chorzów
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Konferencja »
D. Modrzyk »
Skrót meczu »
Doping »
Kulisy »
1:1
RUCH - POLONIA BYTOM
 Ceglarz 76''  Szymański 88'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
STAL MIELEC - RUCH CHORZÓW
ul. Solskiego 1, Mielec
31.08.2025 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
17.06 - 29.06 - treningi w Chorzowie
28.06 g. 17:00 - sparing: Ruch 0:0 Warta Poznań
30.06 - 06.07 - zgrupowanie w Busku-Zdroju
05.07 g. 16:00 - sparing: Pogoń 1945 Staszów 0:4 Ruch
06.07 g. 15:00 - sparing: LKS Wisła Wielka 0:7 Ruch
07.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
09.07 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:1 Puszcza Niepołomice
12.07 g. 11:00 - sparing: Wisła Kraków 2:0 Ruch
21.07 g. 19:00 - 1. kolejka I ligi: Puszcza Niepołomice - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Tomasz Bała (Stal Rzeszów)
Piotr Ceglarz (Motor Lublin)
Aleksander Komor (GKS Katowice)
Nikodem Leśniak-Paduch (Skra)
Shuma Nagamatsu (Korona Kielce)
Patryk Szwedzik (Chrobry Głogów)
Przemysław Szymiński (Frosinone)
Maciej Żurawski (Warta Poznań)
ODCHODZĄ
Jakub Adkonis (Pogoń Grodzisk)
Bartłomiej Barański (Lech Poznań)
Filip Borowski (Piast Gliwice)
Jehor Cykało (FK Teplice)
Szymon Karasiński (Zagłębie L.)
Wojciech Łaski (Jagiellonia)
Łukasz Moneta (Olimpia Grudziądz)
Jakub Myszor (Raków)
Soma Novothny (Kisvarda FC)
Maciej Sadlok (Sparta Kazimierza)
Filip Starzyński (?)
Martin Turk (GD Estoril-Praia)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik4
   Mateusz Szwoch2
   Denis Ventura2
   Tomasz Bała2
   Piotr Ceglarz2
   Nikodem Leśniak-Paduch1
   Denis Ventura1
   Patryk Szwedzik1
ŻÓŁTE KARTKI
   Mo Mezghrani2
   Andrej Lukić1
   Szymon Szymański1
   Przemysław Szymiński1
   Denis Ventura1
   Maciej Żurawski1
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 15
    2. Wieczysta Kraków 13
    3. Śląsk Wrocław 11
    4. GKS Tychy 11
    5. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 10
    6. ŁKS Łódź 9
    7. Polonia Bytom 9
    8. Chrobry Głogów 8
    9. Pogoń Siedlce 8
    10. Ruch Chorzów 8
    11. Polonia Warszawa 8
    12. Odra Opole 8
    13. Stal Rzeszów 8
    14. Stal Mielec 7
    15. Puszcza Niepołomice 4
    16. Górnik Łęczna 4
    17. Miedź Legnica 4
    18. Znicz Pruszków 0
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności