strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Skrobacz: "Odbiera nam się trochę szans..."
  • Data: 24.01.23; 21:35  Dodał: Neo
- Wybór Gliwic, jeśli się sfinalizuje, jest dobry. To taki stadion, który jesteśmy w stanie zapełnić naszymi kibicami, z Chorzowa jest tam stosunkowo blisko - mówi trener Ruchu Chorzów Jarosław Skrobacz, który udzielił wywiadu dziennikowi "Sport".

Prezentujemy wybrane przez nas fragmenty.

W poprzednim tygodniu z powodu pęknięcia podstawy jednego z masztów oświetleniowych zamknięty został stadion przy Cichej. Przez to Ruch będzie musiał grać na obiekcie zastępczym, prawdopodobnie w Gliwicach. Co pomyślał pan sobie, słysząc o tym po raz pierwszy?
Jarosław Skrobacz: - Nawet nie chciałbym chyba szerzej tego komentować. Tłumaczę sobie, że niewiele to da. Nad rozlanym mlekiem się nie płacze. Co tu lamentować? Nie jest to z pewnością dla nas miła sytuacja i coś, nad czym łatwo przejść do porządku dziennego. No nie da się. Nawet najbardziej przyjazny stadion zastępczy nigdy nie będzie nasz, tylko obcy. Taka sytuacja powoduje, że odbiera nam się trochę szans, one o ileś procent się redukują. Tracimy na tym, ale nie mamy na to wpływu. Trzeba skupić się na swojej robocie i taki przekaz obowiązuje, ale we własnym gronie oczywiście o tym wszystkim rozmawiamy. Żal, bo co u siebie - to u siebie.

(...)

Na Cichej murawa prawie zawsze jest w świetnym stanie. O tej w Gliwicach mówi się różnie.
- Na obiektach bardziej zamkniętych, gdy nasłonecznienie nie jest do końca dobre, często są problemy. Tak było w Poznaniu czy Tychach… Co powiedzieć? Chciałbym, by było to poza nami, byśmy się nie musieli w ogóle przejmować takimi tematami, ale jest inaczej. To przykre.

Przygotowania do rundy wiosennej toczą się jednak wedle planu. Do soboty przebywać będziecie na 9-dniowym zgrupowaniu w Kamieniu. Czym różni się taka praca od tej, którą szereg waszych ligowych rywali wykonuje obecnie w Turcji?
- Tam też zdarzają się serie dni - i sam to pamiętam - gdy nie można wychodzić na trawiaste boisko, bo nie pozwala na to pogoda, a nie po to tam się leci, by trenować na sztucznym. Generalnie jednak, gwarancja pogody jest inna niż tutaj. Treningi odbywają się w dużo lepszych, bardziej komfortowych warunkach. Ważny jest też dostęp do sparingpartnerów - czasem egzotycznych, ale nie kojarzę tam zespołów grających mało ambitnie. Nieraz te spotkania mają rangę meczu mistrzowskiego, pucharowego, zaangażowanie jest bardzo duże. My teraz jesteśmy w Kamieniu. Dlatego wybieramy ten ośrodek bo nawet jeśli - jak w sobotę - w nocy spada 12 czy 15 centymetrów śniegu, to wstajemy rano i boisko jest przygotowane. Można na nim trenować, grać, nie ma żadnego ryzyka, że będziemy się ślizgać. Do tego dochodzi cała baza, hala, siłownia. Oczywiście - warunki mogłyby być jeszcze lepsze, ale porównanie jakości do ceny na pewno wypada zadowalająco. Jesteśmy blisko domu, to też ważne w kontekście jakichś nagłych urazów. Trenujemy w okolicznościach zbliżonych do tych, w jakich będziemy funkcjonować na początku rundy, choć gdyby do dyspozycji było jeszcze boisko naturalne, to byłoby całkiem dobrze. Porównując taki sposób przygotowań do obozu w Turcji jest mnóstwo za i przeciw, zawsze znajdą się tacy, którzy będą mieli swoje racje.

Czy tej zimy może jeszcze ktoś do was dołączyć?
- Podpisaliśmy kontrakt z Szymonem Szymańskim. Co prawda od 1 lipca, ale bardzo bym chciał, by dołączył już teraz. Jest uniwersalny, potrafi grać nie tylko na środku obrony, ale też w środku pola, ma doświadczenie z poziomu pierwszoligowego. Przydałby się nam z pewnością. Myślę, że jest jakaś szansa na porozumienie ze Skrą.

A jeśli go nie uzyskacie, to…
- Nie zamykamy się. Nie mówimy ostatniego słowa. Zimą rozmawialiśmy z kilkunastoma zawodnikami, którzy mogliby nas wzmocnić na rundę wiosenną. Niektóre tematy wydawały się bliskie, niektóre - nawet bardzo bliskie, a nagle okazywało się, że pewnych kwestii nie da się przeskoczyć. Nie jest żadną tajemnicą, że nie uchodzimy za krezusa finansowego, mogącego przebijać oferty innych klubów. Nie chcemy też robić kominów płacowych, a ja jestem pierwszą osobą, która będzie im przeciwna. Próbujemy, działamy. Jeśli się uda, chcielibyśmy jeszcze wzmocnić właśnie te pozycje, które mógłby zabezpieczyć Szymański - środek obrony i środek pola - zawodnikiem przypominającym stylem gry Patryka Sikorę. Na to jesteśmy otwarci.

(...)

Czy jest pan zadowolony z dyspozycji bramkarza Jakuba Bieleckiego, który w końcówce poprzedniego roku miał indywidualny tok treningowy z powodu kilkukilogramowej nadwagi?
- Teraz jest taki moment, gdy można coś więcej powiedzieć. Było już źle - tak pod kątem wagi ciała, jak zawartości tkanki tłuszczowej. Myślę, że Kuba nie będzie miał mi za złe, że o tym mówię, bo to już nie była wielka tajemnica. Wykorzystał ostatni okres bardzo dobrze. Dochodzi do lepszej "dyspozycji wagowej", ale cały czas musi trzymać dyscyplinę, być ostrożny, skoncentrowany na tym, co robi i jak się odżywia. Nawet nie tyle pod kątem ilości, co jakości diety.

Mimo wszystko mowa o bramkarzu, który jesienią zdecydowanie częściej pomagał zespołowi niż nie.
- Nie mieliśmy pretensji do Kuby o jego postawę. Oczywiście, że można było się przyczepić do kilku zachowań, ale to była bardzo udana runda w jego wykonaniu. Kolejna, tak jak poprzednia. Wychodzimy jednak z założenia, że mogła być jeszcze lepsza - jeśli dorzuciłby kilka procent szybkości, zwrotności, co wiąże się z rzeczami, o których przed chwilą powiedzieliśmy.

Zmieniacie za to trzeciego bramkarza. W kadrze na zgrupowanie junior Wiktor Rusin zastąpił Tomasza Nowaka.
- Sugerowaliśmy się mocno opinią trenera bramkarzy. Tomek to chłopak, któremu kończy się wiek młodzieżowca. Przed nim ostatnie pół roku - i kto wie, czy nie ostatni moment, by jeszcze złapać jakieś w miarę regularne granie. U nas na to praktycznie nie ma szans, stąd taki ruch, który robimy również pod kątem jego dalszego rozwoju.

Tej zimy trenował z wami przez chwilę Mikołaj Glacel, 18-latek z MKS-u Polonia Warszawa.
- Ma ważny kontrakt w Polonii, ona nie za bardzo chce go puścić. Trzeba byłoby się dogadywać, a wiadomo, że szłyby za tym jakieś kwoty transferowe. Musimy wyważyć, co jest obecnie dla nas ważniejsze.

Małym objawieniem przerwy zimowej jest chyba wyciągnięty z juniorów Igor Stasiński. Ofensywny zawodnik z 2005 rocznika zagrał w grudniu z Legią, Polonii Bytom strzelił gola, w sobotę ze Skrą Częstochowa też pokazał kilka ciekawych zagrań.
- To chłopak bez kompleksów i zahamowań. Tacy zawodnicy podobają się, łatwiej im się sprzedać, potrafią do siebie przekonać. Zdobył ładną bramkę w Bytomiu, w sobotę stworzył sytuację ładną indywidualną akcją. Szkoda, że niewykończoną golem, bo byłaby w tym duża jego zasługa. Odkąd jestem w Chorzowie, przez pierwszy zespół przewinęło się sporo zawodników z juniorów czy rezerw. Bąk, Domagała, Sadlak, Franke, Roguła czy Mucha, który jest teraz w Jastrzębiu… Teraz otrzymuje szansę Stasiński. Pod kątem fizycznym, jak na takiego młodego chłopaka, wygląda to całkiem dobrze. Wszystko w jego nogach i głowie, by było to poukładane. Musi być kontrola z naszej strony, jego samego, by nie odleciał, no i duża rola rodziców, by - że tak to ujmę - trzymali go w dobrym położeniu i zwracali uwagę na szczegóły. Musi inne kwestie podporządkować piłce, może nawet odrzucić, bo ma szansę. Wszystko zależy od niego. Ale spokojnie.

źródło: SportZwycięska próba generalna. Kontuzja "Ecika"
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.12 - 16.12 - treningi w Chorzowie
09.12 g. 11:00 - sparing: GKS Tychy 1:5 Ruch
16.12 g. 13:00 - sparing: Legia Warszawa 2:1 Ruch
03.01 - 18.01 - treningi w Chorzowie
14.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 1:3 Ruch
19.01 - 28.01 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
21.01 g. 11:00 - sparing: Ruch - Skra Częstochowa
25.01 g. 11:00 - sparing: Odra Wodzisław - Ruch
25.01 g. 17:00 - sparing: Ruch - Pniówek Pawłowice
28.01 g. 11:00 - sparing: Ruch - Hutnik Kraków
30.01 - 09.02 - treningi w Chorzowie
04.02 - sparing: Ruch - GKS Jastrzębie
11.02 g. 17:30 - 19. kolejka I ligi: Ruch - Chrobry Głogów
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYSZLI
Michał Feliks (Radomiak)
Przemysław Maj (Stal Mielec)
Kacper Skwierczyński (Legia)


PRZYJDĄ?
Szymon Szymański (Skra)
ODESZLI
Mateusz Winciersz (Skra)
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - CHROBRY GŁOGÓW
ul. Okrzei 20, Gliwice
11.02.2023 r. godz. 17:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka I ligi - 12.11.2022 r. godz. 20:00, Bełchatów
Relacja LIVE »
Transmisja PPV »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
P. Manowski »
T. Stefanik »
Bramki »
Doping »
Kulisy »
Skrót meczu »
Szkocja i piro »
1:1
SKRA CZĘSTOCHOWA - RUCH
 Olejnik 45'  Szczepan 90' (k)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Tomasz Swędrowski5
   Daniel Szczepan5
   Artur Pląskowski4
   Konrad Kasolik3
   Tomasz Foszmańczyk2
   Tomasz Wójtowicz5
   Łukasz Moneta3
   Daniel Szczepan3
   Łukasz Janoszka2
   Artur Pląskowski2
ŻÓŁTE KARTKI
   Daniel Szczepan7
   Konrad Kasolik5
   Maciej Sadlok4
   Jakub Piątek3
   Przemysław Szur3
   Remigiusz Szywacz3
   Łukasz Janoszka2
   Kacper Michalski2
   Filip Nawrocki2
   Tomasz Swędrowski2
REKLAMA
NOWOŚCI
07.07.22 | Kadra | Aktualizacja
05.07.22 | Pełny terminarz | Aktual.
05.07.22 | R. jesienna | Aktualizacja
05.07.22 | R. wiosenna | Aktualizacja
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
REKLAMA
TABELA
1. ŁKS Łódź 37
2. Puszcza Niepołomice 34
3. Ruch Chorzów 32
4. Chrobry Głogów 31
5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 29
6. Arka Gdynia 28
7. GKS Katowice 27
8. Podbeskidzie Bielsko-Biała 27
9. Stal Rzeszów 26
10. Wisła Kraków 24
11. GKS Tychy 23
12. Zagłębie Sosnowiec 22
13. Górnik Łęczna 19
14. Resovia 17
15. Chojniczanka Chojnice 15
16. Odra Opole 15
17. Skra Częstochowa 15
18. Sandecja Nowy Sącz 14
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TV NIEBIESCY
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2022 | Polityka prywatności