Piotr Plewnia (trener Odry):
- Gratulacje dla Ruchu. Zasłużone zwycięstwo, przede wszystkim z jednego powodu – Ruch strzelił dziś dwa gole, a my tego nie zrobiliśmy pomimo przynajmniej czterech, jeśli nie pięciu całkiem niezłych sytuacji. Mecz toczył się różnymi chwilami. Ruch miał trochę więcej piłki, potem się otrząsnęliśmy. Bramki robią różnicę i to była ta największa. Jeśli my w Odrze Opole będziemy mieli tyle krwi na zębach, co dzisiaj Ruch determinacji w dążeniu do tego zwycięstwa, to wiem, że wyniki będą lepsze. To podstawowy czynnik, który musimy egzekwować od następnego treningu. Krew na zębach, w oczach, chęć bycia lepszym i zdeterminowanym będzie powodowała, że pójdziemy do przodu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, szkoda, że nie strzeliliśmy gola, ale najwyraźniej nie zrobiliśmy wszystkiego, by go zdobyć. Gratulacje dla Ruchu. Mam nadzieję, że z każdym następnym treningiem będziemy szli do przodu.
Waldemar Fornalik (trener Ruchu):
- To był twardy mecz. Powiedziałem drużynie, że zawsze chcemy grać dobrze w piłkę, ale dzisiaj najważniejsze są punkty. Drużyna stanęła na wysokości zadania. Było widać duże zaangażowanie, chęci, wiele bezpardonowych pojedynków. Tak się wygrywa mecze. Te punkty były nam bardzo potrzebne. Widzimy, że w dalszym ciągu jesteśmy w grze o baraże, bo tak trzeba otwarcie powiedzieć. Teraz przed nami trzy wyjazdy, ale na razie chcemy się chwilę pocieszyć z tej wygranej. O następnych meczach będziemy myśleli w tym tygodniu.
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim - Ruch 29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch 08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
11.07 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
24.07/26.07 - 1. kolejka I ligi Termalica Nieciecza - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na