strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
LE: Esbjerg FB 2:2 Ruch Chorzów - relacja z wyjazdu
  • Data: 10.08.14; 11:26  Dodał: Misiek
Po ciekawym wyjeździe do Vaduz przyszła pora na kolejnego zagranicznego przeciwnika - duński Esbjerg fB. W pierwszym meczu rozegranym w Gliwicach Ruch zdołał jedynie zremisować, gdyż nie wykorzystał kilku bardzo dogodnych sytuacji. Kwestia ewentualnego awansu miała się zatem rozstrzygnąć na wyjeździe, na którym rzecz jasna nie mogło zabraknąć fanów Niebieskiej eRki.

Koszt wyjazdu do Esbjerga był identyczny, jak przy okazji eskapady do Liechtensteinu, czyli 300 zł i 30 euro bilet w przypadku wyjazdu autokarowego, natomiast osoby wybierające się własnym transportem kupowały jedynie wejściówkę, do której dodawana była okolicznościowa koszulka "Special Guest" - z identycznym motywem jak na wyjeździe do Vaduz, jedynie ze zmienionym rywalem na duńską drużynę.

Duńczycy przekazali Niebieskim 500 biletów, które szybko znalazły swoich nabywców. Było więc pewne, że na wyjeździe pojawi się sporo fanów chorzowskiego Ruchu. Przypomnijmy, że na pierwszy mecz do Polski przyjechało jedynie 14 kibiców Esbjerg fB.

Dni do meczu mijały szybko, także nie pozostało nic tylko zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć w drogę. Zbiórka dla osób jadących autokarami zaplanowana została na środę na 19:00, a po godz. 20:00 grupa wyruszyła w kierunku niemieckiej granicy.

Pomimo strasznej ciasnoty w autokarze spowodowanej małymi odległościami pomiędzy siedzeniami, podróż minęła dosyć szybko. Pierwszy dłuższy postój zanotowaliśmy po przekroczeniu granicy niemiecko-duńskiej, gdzie na zajeździe czekali już na nas duńscy smutni panowie w mundurach wraz z polskimi spottersami. Co ciekawe, miejscowi stróże prawa przygotowali dla kibiców Ruchu specjalne broszurki, w których wypunktowali co możemy robić, a co będzie karane. Po dokładnym obejrzeniu broszury szybko przekonaliśmy się, jak przyłożono się do jej stworzenia. Pierwszą rzeczą, która aż raziła w oczy, była flaga Monako / Indonezji, która widniała przy danych Polskiej Ambasady. Ciekawe, czy ulotka powstała przy współpracy z polską stroną, bo i po naszych "asach" takich cudów można się spodziewać... ;)





Po około godzinnym postoju wycieczka wyruszyła już do miasta docelowego, gdzie dojechaliśmy po godz. 11:00. Autokary wyprowadzono wprost pod miejscowy kościół. Tam cała grupa wysiadła, odbierając bilety i okolicznościowe koszulki, po czym wszyscy w większych bądź mniejszych grupkach rozeszli się po mieście. Część wybrała pobyt w pobliskich ogródkach piwnych i barach, inny zwiedzali miasto, a jeszcze inni wybrali się na basen lub zjeść coś ciepłego. Na szybach kiosków można było zobaczyć gazety, które na stronach tytułowych informowały o najeździe 500 chuliganów z Chorzowa ;) Ciekawostką był napis na szyldzie jednego ze sklepów: "Mam nadzieję, że wygracie - RUCH CHORZÓW". W tak dobrych nastrojach mijały godziny do meczu. W międzyczasie nie zabrakło drobnych i większych incydentów. Kilka osób zostało zatrzymanych m.in. za posiadanie pirotechniki, jednak najważniejszą kwestią jest zdobycie przez kibiców Ruchu 6 flag fanów Esbjerga.

Im bliżej meczu tym miejscowi policjanci stawali się coraz bardziej irytujący i nadgorliwi, co można było zauważyć podczas przemarszu części kibiców na mecz oraz w pobliżu stadionu, gdzie m.in. problemem okazało się dopicie piwa, bo o godz. 17:00 (czyli na godzinę przed pierwszym gwizdkiem) ubzdurano sobie, że bramy stadionu dla Niebieskich zostaną zamknięte.

Na szczęście przed pierwszym gwizdkiem większość Niebieskiej Ferajny zasiadła na sektorze gości. Ogólnie mecz z trybun obejrzało 470 fanów Ruchu, w tym 20 kibiców Elany Toruń oraz 30 Widzewiaków i z tego miejsca dziękujemy naszym zgodowiczom za wsparcie.

Sektor przyozdobiony został flagami: "Special Guest", "RTS" i "FC London" (Widzewa), "Mokre - Elana Toruń on tour", "Elana Toruń", "Niebieskie Siemce - Ekipa Wyjazdowa", "19/R\20", "N/R\K", "Radlin", "Świętochłowice", "Mysłowice on tour", "Bandycki Batory", "Jaworzno", "NRŚL Gang", "Niebieskie Łaziska".

Niebiescy doping rozpoczęli już na kilkanaście minut przed meczem i zakończyli go kilkanaście minut po jego zakończeniu. Tym samym w Danii zaprezentowany został pokaz mniej więcej 130-minutowego ciągłego dopingu w wykonaniu kibiców Ruchu. Rzecz jasna najgłośniej na sektorze gości było w czasie trwania obu połów meczu, jednak i w pozostałych momentach, w tym w przerwie, narzekać nie można było. Niebieska Szarańcza dawała z siebie wszystko i bez żadnych przeciwwskazań można powiedzieć, że po raz kolejny graliśmy u siebie. Miejscowi pomimo podobnego liczbowo młyna nie byli wstanie przeszkodzić Niebieskim w ich celebracji widowiska. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że z powodu stracenia przed meczem flag płot gospodarzy pozostał pusty. W młynie Esbjerga zagościło jedynie kilka machajek.

Chorzowscy fani podkręcali natomiast korbę dopingu - nawet stracone bramki, ku zdziwieniu miejscowych, nie były w stanie powstrzymać zabawy. Zainteresowanie meczem objawiło się również u Polaków mieszkających w Danii, którzy również byli obecni na stadionie.

W przerwie nową przyśpiewkę w postaci przeróbki "Horto Magiko" zaintonował i wdrożył na sektorze pewien "dzikowąsy" jegomość z południowych rewirów Śląska. Przyśpiewka dosyć szybko zadebiutowała w pełnym zakresie na sektorze Ruchu.



Im bliżej do końca spotkania, tym zabawa bardziej nabierała tempa. Koszulki poszły w odstawkę i pełen fanatyzm mieliśmy już bez cerat. Nawet stracona w końcówce bramka nie była w stanie zagłuszyć sektora gości, choć trzeba przyznać, że miejscowi nagle się ożywili myśląc, że od awansu dzieli ich już tylko chwila.

I właśnie ta chwila okazała się gwoździem do trumny, ponieważ Niebiescy zdołali wyrównać na 2:2 w doliczonym czasie gry i tym samym cudem awansowali do kolejnej rundy.

Tego, co działo się na sektorze kibiców Ruchu nie da się opisać. Każda z obecnych tam osób przeżyła to na własny sposób, ale naprawdę było gorąco. Szał radości i wrzawa nie do opisania. Jedno jest pewne - była to jedna z tych chwil, której nie zapomni się do końca życia i właśnie dla takich chwil warto poświęcać czas, pieniądze i często zdrowie, by móc podążać za swoją ukochaną drużyną.

Po ostatnim gwizdku kibice i piłkarze mieli chwilę, by ochłonąć po tym, co się stało. Wspólne śpiewy były już tylko ukoronowaniem wywalczonego awansu. Osobno na podziękowanie zasłużył Janek Kocian, który również podziękował kibicom i niczym "Superman" wyskoczył do góry z uniesioną w wiwacie pięścią. Po chwili trener paradował już po murawie w wyjazdowej koszulce kibiców, która została mu rzucona z sektora.

Doping dalej niósł się po stadionie, bo najważniejsze, że "jesteśmy zawsze tam...". Kibice jeszcze trochę czasu musieli spędzić na stadionie, bo bramy zostały zamknięte. Wypuszczono jedynie część kibiców udających się do samochodów, natomiast grupa autokarowa przy akompaniamencie beatboksu zapodawanego przez jednego z kibiców czekała na przybycie kierowców i wypuszczenie ze stadionu. Części osób udało się wymknąć ze stadionu i udać się na miasto, także zabawa miała miejsce również rynku, gdzie przejechała np. Niebieska Ciuchcia, a duńska policja coraz bardziej irytowała się przedłużającą wizytą chorzowskich kibiców.

Około godz. 23:00 autokary wyruszyły w drogę powrotną. Noc znów minęła szybko, do czasu postoju na niemieckiej stacji, gdzie z powodu promocji i wizyty smutnych panów postój z 20 minut wydłużył się do 2 godzin. Po wyjaśnieniu sprawy grupa ruszyła dalej i kolejny dłuższy postój miał miejsce już w Polsce, a sam wyjazd autokarów zakończył się około godz. 17:00.

W czasie drogi fani Ruchu poznali również kolejnego rywala w eliminacjach Ligi Europy, którym jest ukraiński Metalist Charków. Po tej informacji widać było, że nikt z kibiców nie jest zadowolony z wyników losowania, bo mogliśmy trafić na inne dużo bardziej ciekawe drużyny, w tym m.in. Partizan Belgrad. Na ale cóż, wyników losowania nie zmienimy. Pozostaje nam wesprzeć drużynę na tym wyjeździe nawet pomimo sytuacji panującej na Ukrainie. W końcu jesteśmy zawsze tam...!







źródło: Niebiescy.pl



Remis na zakończenie sezonu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
33. kolejka I ligi - 25.05.2025 r. godz. 17:30, Chorzów
Czas na szpil »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
D. Grabiński »
D. Sobociński »
M. Woźnik »
Fotogaleria »
Skrót meczu »
Wideo »
1:1
RUCH - POLONIA WARSZAWA
 Barański 39'  Zjawiński 27'
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
07.01 - 21.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 11:30 - sparing: Polonia Bytom 1:2 Ruch
22.01 - 01.02 - zgrupowanie w Turcji
24.01 g. 14:00 - sparing: Ruch 2:2 KF Malisheva
27.01 g. 13:30 - sparing: Ruch 1:1 Kisvarda FC
31.01 g. 14:30 - sparing: Ruch 3:1 FC Voluntari
03.02 - 14.02 - treningi w Chorzowie
07.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:0 Odra Opole
08.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 3:0 Rekord Bielsko-B.
17.02 g. 19:00 - 20. kolejka I ligi: Pogoń Siedlce - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYSZLI
Jakub Adkonis (Legia)
Jakub Bielecki (brak klubu)
Jehor Cykało (FK Teplice)
Filip Lachendro (Pniówek)
Dominik Preisler (Slovan Liberec)
Jakub Sobeczko (rezerwy)
ODESZLI
Mateusz Chmarek (Olimpia G.)
Łukasz Góra (Znicz Pruszków)
Kamil Lipiński (Podlasie Biała P.)
Marcel Potoczny (Pniówek)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Daniel Szczepan9
   Bartłomiej Barański6
   Soma Novothny5
   Mateusz Szwoch5
   Jehor Cykało3
   Maciej Sadlok5
   Miłosz Kozak4
   Denis Ventura4
   Martin Konczkowski3
   Daniel Szczepan3
ŻÓŁTE KARTKI
   Daniel Szczepan10
   Andrej Lukić8
   Maciej Sadlok7
   Mateusz Szwoch6
   Denis Ventura5
   Szymon Szymański4
   Łukasz Góra3
   Jakub Myszor3
   Soma Novothny3
   Szymon Karasiński2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Arka Gdynia 72
    2. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 71
    3. Wisła Płock 64
    4. Wisła Kraków 62
    5. Miedź Legnica 56
    6. Polonia Warszawa 56
    7. GKS Tychy 53
    8. Znicz Pruszków 52
    9. Górnik Łęczna 50
    10. Ruch Chorzów 48
    11. ŁKS Łódź 47
    12. Stal Rzeszów 35
    13. Chrobry Głogów 33
    14. Odra Opole 30
    15. Pogoń Siedlce 30
    16. Kotwica Kołobrzeg 29
    17. Warta Poznań 24
    18. Stal Stalowa Wola 23
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2024 | Polityka prywatności