strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Droga do 1000 członków WR
  • Data: 23.06.19; 10:40  Dodał: Marco FC Katowice
Wielki Ruch odpalił rakiety i w przeciągu dwóch miesięcy potroił ilość członków. Jeszcze 17 lutego, kiedy zainicjowałem akcję #wspieramWR, liczba zapisanych osób wynosiła 312. Była ona rezultatem rocznych starań. Następnie nastąpiło wspomniane przyspieszenie i 18 kwietnia pękł pierwszy 1000.

W poprzednich dwóch tekstach mogliście prześledzić swoistego rodzaju kalendarium zdarzeń, które działy się podczas nagłego zrywu. Niniejszy tekst pozwoli Wam zaś spojrzeć na zaistniałą sytuację z nieco szerszej perspektywy. Bez wątpienia elementów układanki jest kilka, a ich połączenie przyniosło wymierne efekty.

Eksplozja zainteresowania Wielkim Ruchem - kalendarium

Rozwój Wielkiego Ruchu - kalendarium część II

Wolontariusze

To osoby chętne pomocy oraz wsparcia niemalże o każdej porze. Walutą, w której są rozliczani jest satysfakcja oraz zamiłowanie do Niebieskiej eRki. Dziś ta grupa liczy ok. 10 osób i należy do niej m.in.: Iza, Renata, Julia, Olaf czy znany wszystkim z twitterowego nicka Bocian. Porozmawiać z nimi możecie przy okazji spotkań przy Cichej, kiedy aktywnie animują kolejnych Kibiców do przystąpienia w szeregi WR. Alternatywą jest oczywiście internetowa rzeczywistość w postaci Facebooka oraz Twittera. To tu mocy nabrały hashtagi #NiebieskiTwitter, #wspieramWR czy ostatnio #TerazNaszRuch.

Ukonstytuowany Zarząd

Bartek Horodecki piastujący funkcję Prezesa jest mocno zorientowany w kwestiach prawnych. Grzegorz Joszko, Wiceprezes, to dziś najbardziej rozpoznawalna twarz Stowarzyszenia. Łączy dwie cenne dziedziny jaką jest historia i zarządzanie. Mateusz Manowski, to członek komisji rewizyjnej, jego domeną są finanse. Kwartetu dopełnia Marcin Malcher, który prowadzi stronę internetową, Social Media, dociera do nowych członków, czy dyżuruje w siedzibie. Tak w dużym skrócie wygląda poziom fundamentów tego "domu".

Chłopaki wspólnie tworzą drużynę. Na ich codzienność składają się spływające aplikacje, wywiady, koszulki, nowe wiadomości, zmiany na stronie, spotkania, no i przede wszystkim akcje. Decyzje podejmują w wąskim gronie, te trudniejsze mają zwyczaj konsultować na nieco szerszym forum. "Grupa doradcza" liczy ok. 15 osób. W jej skład wchodzą wolontariusze oraz kilka osób z nieco większym doświadczeniem zawodowym jak ja czy Wojtek (o tym drugim będzie przy okazji zapisów online).

Zaufanie

To niezwykle ważna rzecz, gdy chce się coś robić razem. W Chorzowie cierpimy na jego ogromny deficyt, co w konsekwencji ostatnich sezonów nikogo dziwić nie może. Nie bez powodu w naszym serwisie przed rozpoczęciem działań mieliście okazję przeczytać wywiad z osobami stojącymi za Wielkim Ruchem (możecie do niego wrócić, klikając tutaj). Bartosz, Grzegorz, Marcin i Mateusz przedstawili się, udostępnili swoje zdjęcia, podzielili się rozterkami i ambicjami. Stali nam się bliżsi i w zamian otrzymali cenny kredyt zaufania.

#wspieramWR

Akcja wzbudziła zainteresowanie i pokazała, jaką siłą kibicowską dysponuje nasz klub. Pokazujemy naszą moc na stadionie, na wyjazdach i okazało się, że w 'virtual reality' również. W dniu inauguracji akcji, za który celowo wybrałem niedzielny poranek, na samym Twitterze tytułowy hashtag został użyty ponad tysiąc razy. W następnych dniach przybierał na przemian mniejszych i większych rozmiarów, stymulując kolejne osoby do decyzji na TAK.

Zapisy online

Bez nich para poszłaby w gwizdek. I tu idealnie pasuje odniesienie do stadionu. Kibicowsko bylibyśmy w stanie zapewnić Ruchowi sporą frekwencję i przychody z tytułu dnia meczu, tyle że brak nowoczesnego stadionu działa jak spadochron zaczepiony do samochodu rajdowego. Infrastruktura w każdym wymiarze dynamizuje działania, czego byliśmy świadkami. W pierwszym założeniu zapisy online miały być uruchomione po ok. 2-3 tygodniach od zainicjowania akcji #wspieramWR. Lawina w Social Mediach zwróciła uwagę Wojtka, który zadeklarował bezcenną pomoc na tym polu. W ciągu zaledwie dwóch dni postawił zapisy na nogi, zaś wytworzona para została nakierowana w odpowiednim kierunku.

Koszulki

T-shirt polo dla każdego nowego członka WR był obietnicą nieco niespodziewaną. Zadziałał jednak należycie. Dziś ciemnoniebieska koszulka z brązowym logo stowarzyszenia, to jeden ze znaków rozpoznawalnych jego członków. Choć odzież nie jest kluczowym priorytetem w zakresie działalności, to warto się nad nią zastanowić. Może nadać charakteru jedności, pewnej elitarności oraz stać się źródłem dodatkowych przychodów.

Nowi członkowie

Przed rozpoczęciem akcji w internecie zdefiniowaliśmy, kogo postaramy się zachęcić do wsparcia WR. Naszą uwagę skierowaliśmy na piłkarzy, członków Niebieskiej Rodziny oraz tzw. Influencerów, czyli osoby o większych zasięgach i rozpoznawalności. Łukasz Janoszka, Przemysław Bargiel, Piotr Stawarczyk zameldowali się jako pierwsi na pokładzie. Na tę okoliczność stworzyliśmy zakładkę na stronie "Znani wspierają WR", gdzie dodawani są kolejni członkowie.

Medialność

Po wywiadzie w naszym serwisie i wraz z dynamicznym wzrostem przyszła kolej na wywiady i wzmianki, w tym nagranie dla katowickiej TVP3. Działania wzbudzały zainteresowanie, to zaś przyciągało dziennikarzy, a publikowane przez nich treści pozwalały na zwiększenie zasięgów.

Akcja ulotkowa

Pierwszych członków WR zdobył w tradycyjny sposób, w trudny zarazem, bo wymagający bezpośrednich interakcji. Mając jednak taki potencjał i chętnych działania wolontariuszy nie wypadałoby tej drogi zaniechać. Na wznowienie rozgrywek przygotowanych zostało 5 tys. ulotek oraz listów, które zostały rozdane podczas pierwszych, wiosennych spotkań przy Cichej. Choć pogoda i wyniki nie sprzyjały, to zainteresowanie było znacznie większe niż jesienią. Ok. 30 nowych osób, to efekt każdego dnia meczowego.

Czasy dla nas, Kibiców Ruchu Chorzów nastały niezwykle podłe. Śledzenie trzeciej relegacji niejednego kosztowało dużo zdrowia. W takich okolicznościach trudniej się tworzy. W realiach Ekstraklasy niosących zwiększone zainteresowanie medialne, czy frekwencję, bez wątpienia łatwiej o pozyskiwanie członków. A jednak pokazaliśmy (po raz kolejny), że potrafimy się zmobilizować. Naszym dziełem stało się jedno z największych stowarzyszeń opartych na idei socios w Polsce. Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków liczy 1733 członków, zaś Socios Razem dla Górnika 1064. Jak mogliście prześledzić, nasza droga do 1000 członków nie była dziełem przypadku, ale efektem przemyślanych działań. Już tak w życiu jest, że jak się robi coś dobrego i pozostaje otwartym na pomoc, to znajdują się osoby chętne jej udzielić, czy wręcz przyłączyć. Zaufanie, wiarygodność, transparentność, chęć tworzenia zawsze będą pozytywnie odbierane. Drugi kwartał powoli dobiega końca i wraz z nim zamkniemy tę fazę rozwoju stowarzyszenia. Mamy teraz donośniejszy głos, nieco większą siłę sprawczą. Nie oznacza to jednak zwolnienia działań, bo do zrobienia zdaje się być więcej niż przed 6 miesiącami. Plany pozostają niezwykle bogate. A czasy choć podłe, to zawierają dziś już ponad 1000 iskieR nadziei.

Zapisy online do Wielkiego Ruchu

Masz pytania, sugestie, chcesz pomóc:
[email protected]

Marco FC K-ceJedenastka 100-lecia Ruchu Chorzów
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka III ligi - 08.03.2020 r. godz. 13:00, Lubin
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
M. Zarychta »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:1
ZAGŁĘBIE II - RUCH
 Sypek 53'  Idzik 9'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
ROZGRYWKI III LIGI ZAWIESZONE DO 26 KWIETNIA Z UWAGI NA POTENCJALNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA SPOWODOWANE ROZPRZESTRZENIAJĄCYM SIĘ KORONAWIRUSEM COVID-19.
REKLAMA
TV NIEBIESCY
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik16
   Jakub Nowak5
   Mateusz Bartolewski4
   Mateusz Winciersz4
   Tomasz Hołoś2
   Daniel Paszek9
   Mariusz Idzik5
   Tomasz Podgórski5
   Mateusz Bartolewski2
   Adrian Dąbrowski2
ŻÓŁTE KARTKI
   Marcin Kowalski7
   Mateusz Bartolewski5
   Tomasz Foszmańczyk4
   Bartłomiej Kulejewski4
   Michał Mokrzycki4
   Mateusz Lechowicz3
   Jakub Nowak3
   Daniel Paszek3
   Tomasz Podgórski3
   Mateusz Iwan2
PLAN PRZYGOTOWAŃ
08.01 - 01.02 - treningi w Chorzowie
24.01 g. 17:00 - sparing: Ruch 3:2 Sparta Lichtenberg
25.01 g. 11:00 - sparing: Szombierki Bytom 0:4 Ruch
01.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 0:1 Garbarnia Kraków
03.02 - 08.02 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
05.02 g. 11:00 - sparing: Ruch 1:4 GKS Tychy
08.02 g. 11:00 - sparing: Ruch 1:1 Hutnik Kraków
11.02 - 06.03 - treningi w Chorzowie
15.02 g. 12:00 - sparing: MFK II Karvina 0:5 Ruch
19.02 g. 17:00 - sparing: Ruch Radzionków 0:6 Ruch
22.02 g. 14:00 - sparing: Zagłębie Sosnowiec 3:3 Ruch
29.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 4:2 Szczakowianka
08.03 g. 13:00 - 18. kolejka III ligi: Zagłębie Lubin - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYSZLI
Łukasz Janoszka (Stal Mielec)
Piotr Kwaśniewski (Gwarek Ornont.)


PRZYJDĄ?
Mateusz Bilczewski (UKS Ruch Chorzów)
Wiktor Cioch (AP Ruch Chorzów)
Mateusz Gajda (Śląsk Święt.)
Kacper Kawula (Bytovia Bytów)
Jakub Siwek (AP Ruch Chorzów)
Jakub Słota (AP Ruch Chorzów)
ODESZLI
Daniel Iwanek (zespół juniorów)
Olivier Lazar (Rozwój?)
Mateusz Machała (GKS Tychy?)


ODEJDĄ?
Adrian Dąbrowski (Broń Radom?)
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka III ligi - 08.03.2020 r. godz. 13:00, Lubin
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
M. Zarychta »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:1
ZAGŁĘBIE II - RUCH
 Sypek 53'  Idzik 9'
REKLAMA
NOWOŚCI
07.08.19 | Sztab | Aktualizacja
07.08.19 | Kadra | Aktualizacja
17.07.19 | Informacje | Aktualizacja
17.07.19 | R. wiosenna | Aktualizacja
17.07.19 | R. jesienna | Aktualizacja
17.07.19 | Pełny terminarz | Aktual.
REKLAMA
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
REKLAMA
TABELA
1. Śląsk II Wrocław 37
2. Polonia Bytom 33
3. Ruch Chorzów 31
4. MKS Kluczbork 30
5. Rekord Bielsko-Biała 29
6. Ruch Zdzieszowice 29
7. Gwarek Tarnowskie Góry 28
8. Pniówek Pawłowice Śląskie 27
9. Górnik II Zabrze 27
10. Lechia Zielona Góra 26
11. Ślęza Wrocław 25
12. Foto-Higiena Gać 24
13. Miedź II Legnica 22
14. ROW 1964 Rybnik 22
15. Stal Brzeg 19
16. Zagłębie II Lubin 14
17. Piast Żmigród 14
18. LZS Starowice Dolne 4
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2020 | Polityka prywatności