strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Droga do 1000 członków WR
  • Data: 23.06.19; 10:40  Dodał: Marco FC Katowice
Wielki Ruch odpalił rakiety i w przeciągu dwóch miesięcy potroił ilość członków. Jeszcze 17 lutego, kiedy zainicjowałem akcję #wspieramWR, liczba zapisanych osób wynosiła 312. Była ona rezultatem rocznych starań. Następnie nastąpiło wspomniane przyspieszenie i 18 kwietnia pękł pierwszy 1000.

W poprzednich dwóch tekstach mogliście prześledzić swoistego rodzaju kalendarium zdarzeń, które działy się podczas nagłego zrywu. Niniejszy tekst pozwoli Wam zaś spojrzeć na zaistniałą sytuację z nieco szerszej perspektywy. Bez wątpienia elementów układanki jest kilka, a ich połączenie przyniosło wymierne efekty.

Eksplozja zainteresowania Wielkim Ruchem - kalendarium

Rozwój Wielkiego Ruchu - kalendarium część II

Wolontariusze

To osoby chętne pomocy oraz wsparcia niemalże o każdej porze. Walutą, w której są rozliczani jest satysfakcja oraz zamiłowanie do Niebieskiej eRki. Dziś ta grupa liczy ok. 10 osób i należy do niej m.in.: Iza, Renata, Julia, Olaf czy znany wszystkim z twitterowego nicka Bocian. Porozmawiać z nimi możecie przy okazji spotkań przy Cichej, kiedy aktywnie animują kolejnych Kibiców do przystąpienia w szeregi WR. Alternatywą jest oczywiście internetowa rzeczywistość w postaci Facebooka oraz Twittera. To tu mocy nabrały hashtagi #NiebieskiTwitter, #wspieramWR czy ostatnio #TerazNaszRuch.

Ukonstytuowany Zarząd

Bartek Horodecki piastujący funkcję Prezesa jest mocno zorientowany w kwestiach prawnych. Grzegorz Joszko, Wiceprezes, to dziś najbardziej rozpoznawalna twarz Stowarzyszenia. Łączy dwie cenne dziedziny jaką jest historia i zarządzanie. Mateusz Manowski, to członek komisji rewizyjnej, jego domeną są finanse. Kwartetu dopełnia Marcin Malcher, który prowadzi stronę internetową, Social Media, dociera do nowych członków, czy dyżuruje w siedzibie. Tak w dużym skrócie wygląda poziom fundamentów tego "domu".

Chłopaki wspólnie tworzą drużynę. Na ich codzienność składają się spływające aplikacje, wywiady, koszulki, nowe wiadomości, zmiany na stronie, spotkania, no i przede wszystkim akcje. Decyzje podejmują w wąskim gronie, te trudniejsze mają zwyczaj konsultować na nieco szerszym forum. "Grupa doradcza" liczy ok. 15 osób. W jej skład wchodzą wolontariusze oraz kilka osób z nieco większym doświadczeniem zawodowym jak ja czy Wojtek (o tym drugim będzie przy okazji zapisów online).

Zaufanie

To niezwykle ważna rzecz, gdy chce się coś robić razem. W Chorzowie cierpimy na jego ogromny deficyt, co w konsekwencji ostatnich sezonów nikogo dziwić nie może. Nie bez powodu w naszym serwisie przed rozpoczęciem działań mieliście okazję przeczytać wywiad z osobami stojącymi za Wielkim Ruchem (możecie do niego wrócić, klikając tutaj). Bartosz, Grzegorz, Marcin i Mateusz przedstawili się, udostępnili swoje zdjęcia, podzielili się rozterkami i ambicjami. Stali nam się bliżsi i w zamian otrzymali cenny kredyt zaufania.

#wspieramWR

Akcja wzbudziła zainteresowanie i pokazała, jaką siłą kibicowską dysponuje nasz klub. Pokazujemy naszą moc na stadionie, na wyjazdach i okazało się, że w 'virtual reality' również. W dniu inauguracji akcji, za który celowo wybrałem niedzielny poranek, na samym Twitterze tytułowy hashtag został użyty ponad tysiąc razy. W następnych dniach przybierał na przemian mniejszych i większych rozmiarów, stymulując kolejne osoby do decyzji na TAK.

Zapisy online

Bez nich para poszłaby w gwizdek. I tu idealnie pasuje odniesienie do stadionu. Kibicowsko bylibyśmy w stanie zapewnić Ruchowi sporą frekwencję i przychody z tytułu dnia meczu, tyle że brak nowoczesnego stadionu działa jak spadochron zaczepiony do samochodu rajdowego. Infrastruktura w każdym wymiarze dynamizuje działania, czego byliśmy świadkami. W pierwszym założeniu zapisy online miały być uruchomione po ok. 2-3 tygodniach od zainicjowania akcji #wspieramWR. Lawina w Social Mediach zwróciła uwagę Wojtka, który zadeklarował bezcenną pomoc na tym polu. W ciągu zaledwie dwóch dni postawił zapisy na nogi, zaś wytworzona para została nakierowana w odpowiednim kierunku.

Koszulki

T-shirt polo dla każdego nowego członka WR był obietnicą nieco niespodziewaną. Zadziałał jednak należycie. Dziś ciemnoniebieska koszulka z brązowym logo stowarzyszenia, to jeden ze znaków rozpoznawalnych jego członków. Choć odzież nie jest kluczowym priorytetem w zakresie działalności, to warto się nad nią zastanowić. Może nadać charakteru jedności, pewnej elitarności oraz stać się źródłem dodatkowych przychodów.

Nowi członkowie

Przed rozpoczęciem akcji w internecie zdefiniowaliśmy, kogo postaramy się zachęcić do wsparcia WR. Naszą uwagę skierowaliśmy na piłkarzy, członków Niebieskiej Rodziny oraz tzw. Influencerów, czyli osoby o większych zasięgach i rozpoznawalności. Łukasz Janoszka, Przemysław Bargiel, Piotr Stawarczyk zameldowali się jako pierwsi na pokładzie. Na tę okoliczność stworzyliśmy zakładkę na stronie "Znani wspierają WR", gdzie dodawani są kolejni członkowie.

Medialność

Po wywiadzie w naszym serwisie i wraz z dynamicznym wzrostem przyszła kolej na wywiady i wzmianki, w tym nagranie dla katowickiej TVP3. Działania wzbudzały zainteresowanie, to zaś przyciągało dziennikarzy, a publikowane przez nich treści pozwalały na zwiększenie zasięgów.

Akcja ulotkowa

Pierwszych członków WR zdobył w tradycyjny sposób, w trudny zarazem, bo wymagający bezpośrednich interakcji. Mając jednak taki potencjał i chętnych działania wolontariuszy nie wypadałoby tej drogi zaniechać. Na wznowienie rozgrywek przygotowanych zostało 5 tys. ulotek oraz listów, które zostały rozdane podczas pierwszych, wiosennych spotkań przy Cichej. Choć pogoda i wyniki nie sprzyjały, to zainteresowanie było znacznie większe niż jesienią. Ok. 30 nowych osób, to efekt każdego dnia meczowego.

Czasy dla nas, Kibiców Ruchu Chorzów nastały niezwykle podłe. Śledzenie trzeciej relegacji niejednego kosztowało dużo zdrowia. W takich okolicznościach trudniej się tworzy. W realiach Ekstraklasy niosących zwiększone zainteresowanie medialne, czy frekwencję, bez wątpienia łatwiej o pozyskiwanie członków. A jednak pokazaliśmy (po raz kolejny), że potrafimy się zmobilizować. Naszym dziełem stało się jedno z największych stowarzyszeń opartych na idei socios w Polsce. Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków liczy 1733 członków, zaś Socios Razem dla Górnika 1064. Jak mogliście prześledzić, nasza droga do 1000 członków nie była dziełem przypadku, ale efektem przemyślanych działań. Już tak w życiu jest, że jak się robi coś dobrego i pozostaje otwartym na pomoc, to znajdują się osoby chętne jej udzielić, czy wręcz przyłączyć. Zaufanie, wiarygodność, transparentność, chęć tworzenia zawsze będą pozytywnie odbierane. Drugi kwartał powoli dobiega końca i wraz z nim zamkniemy tę fazę rozwoju stowarzyszenia. Mamy teraz donośniejszy głos, nieco większą siłę sprawczą. Nie oznacza to jednak zwolnienia działań, bo do zrobienia zdaje się być więcej niż przed 6 miesiącami. Plany pozostają niezwykle bogate. A czasy choć podłe, to zawierają dziś już ponad 1000 iskieR nadziei.

Zapisy online do Wielkiego Ruchu

Masz pytania, sugestie, chcesz pomóc:
[email protected]

Marco FC K-ceTrzeci triumf Niebieskich
REKLAMA
OSTATNI MECZ
Zaległy mecz 1. kolejki III ligi - 18.09.2019 r. godz. 17:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
T. Stefanik »
1:0
RUCH - ZAGŁĘBIE II LUBIN
 Kulejewski 74'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
PP: RUCH CHORZÓW - STOMIL OLSZTYN
ul. Cicha 6, Chorzów
24.09.2019 r. godz. 17:00
:
REKLAMA
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik7
   Mateusz Bartolewski2
   Tomasz Hołoś2
   Daniel Iwanek2
   Marcin Kowalski2
   Daniel Paszek3
   Adrian Dąbrowski2
   Mariusz Idzik2
   Tomasz Podgórski2
   Tomasz Foszmańczyk1
ŻÓŁTE KARTKI
   Marcin Kowalski4
   Michał Mokrzycki3
   Mateusz Bartolewski2
   Mateusz Iwan2
   Bartłomiej Kulejewski2
   Mateusz Lechowicz2
   Jakub Nowak2
   Tomasz Podgórski2
   Mateusz Winciersz2
   Adrian Dąbrowski1
TV NIEBIESCY


Kulisy meczu Ruch 1:2 Olimpia

Doping podczas Ruch 1:2 Olimpia

Komentarze po Ruch 1:2 Olimpia
Sektor rodzinny rośnie w siłę

Doping Niebieskich w Bełchatowie

Kulisy meczu GKS 1:0 Ruch
Debiut: "Ruch na wyjeździe"

Skrót meczu GKS 1:0 Ruch

Oprawa Ruchu w BełchatowieREKLAMA
TRANSFERY
PRZYSZLI
Adrian Dąbrowski (zespół U-19)
Marcin Kowalski (Rozwój Katowice)
Tomasz Nowak (zespół U-19)
Daniel Paszek (Rozwój Katowice)
Mateusz Winciersz (zespół U-19)


PRZYJDĄ?
Mateusz Bąk (UKS Ruch)
Tomasz Hołoś (zespół U-19)
Mateusz Iwan (Unia Kosztowy)
Daniel Iwanek (zespół U-19)
Olivier Lazar (Rozwój Katowice)
Bartosz Soliński (Rozwój Katowice)
Paweł Starzyński (Gwarek TG)
Giorgi Tsuleiskiri (AKS Mikołów)
Kacper Świątczak (zespół U-19)
ODESZLI
Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec)
Lukas Duriska (Olimpia Grudziądz)
Piotr Giel (Bytovia Bytów)
Wojciech Kędziora (?)
Dominik Małkowski (Polkowice)
Paweł Mandrysz (?)
Pawło Miahkow (?)
Robert Obst (Znicz Pruszków)
Patryk Sikora (?)
Michał Walski (Sandecja)
Bartłomiej Wdowik (Odra Opole)
Łukasz Wiech (Śląsk?)


ODEJDĄ?
Tomasz Podgórski (?)
Lucjan Zieliński (Zagłębie S.?)
PLAN PRZYGOTOWAŃ
24.06 - 07.07 - treningi w Chorzowie
06.07 g. 11:30 - sparing: Stal Rzeszów 0:0 Ruch
08.07 - 13.07 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
10.07 g. 17:30 - sparing: Ruch 1:1 Rekord Bielsko-Biała
13.07 g. 17:00 - sparing: Szombierki Bytom 1:1 Ruch
15.07 - 02.08 - treningi w Chorzowie
20.07 g. 15:00 - sparing: Hutnik Kraków 2:2 Ruch
07.08 g. 17:00 - Runda wstępna Pucharu Polski: Skra Częstochowa - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
NOWOŚCI
07.08.19 | Sztab | Aktualizacja
07.08.19 | Kadra | Aktualizacja
17.07.19 | Informacje | Aktualizacja
17.07.19 | R. wiosenna | Aktualizacja
17.07.19 | R. jesienna | Aktualizacja
17.07.19 | Pełny terminarz | Aktualizacja
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
TABELA
1. Śląsk II Wrocław 16
2. Foto-Higiena Gać 15
3. Ruch Zdzieszowice 13
4. Pniówek Pawłowice Śląskie 12
5. ROW 1964 Rybnik 11
6. Rekord Bielsko-Biała 11
7. Górnik II Zabrze 10
8. Lechia Zielona Góra 10
9. Ślęza Wrocław 9
10. Miedź II Legnica 9
11. Stal Brzeg 9
12. Ruch Chorzów 9
13. Polonia Bytom 8
14. Gwarek Tarnowskie Góry 8
15. Piast Żmigród 6
16. MKS Kluczbork 5
17. Zagłębie II Lubin 4
18. LZS Starowice Dolne 3
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2019 | Polityka prywatności