Michał Mokrzycki (pomocnik Ruchu):
- Moja bramka pozwoliła nam otworzyć spotkanie. Sokół w pierwszej połowie cofnął się i bardzo dobrze bronił. Wiedzieliśmy, że tak będzie, ale wiedza nie wystarczy. Nie jest łatwo rywalizować z tak zamkniętymi zespołami, gdy kibice oczekują wygranej. Ale jesteśmy już do tego przyzwyczajeni, bo tak było już w III lidze. Gol ze stałego fragmentu pozwolił nam grać już spokojniej.
Tomasz Foszmańczyk (pomocnik Ruchu):
- Uczulaliśmy się na to, że wcale nie będzie to łatwy mecz. Wbrew pozorom większość drużyn chciałaby obecnie nie wpadać na Sokół, zwłaszcza na jego boisku. Musieliśmy zmierzyć się z tym zadaniem i wyszliśmy z niego obronną ręką. Wykorzystaliśmy błędy rywala, fajnie, że otworzyliśmy wynik golem po stałym fragmencie, bo sporo ich mamy. Ten mecz mógł być dla nas pułapką, dlatego nie pozwoliliśmy sobie na odrobinę odprężenia, wyszliśmy najsilniejszym składem i cieszymy z trzech punktów.
Łukasz Janoszka (pomocnik Ruchu):
- Bardzo duża rola fizjoterapeutów, którzy wykonali kawał dobrej roboty stawiając mnie na nogi. Dzięki nim mogłem zagrać w tym spotkaniu. Cieszę się, że zagrałem całe 90 minut i do tego jeszcze strzeliłem bramkę. Był to nieco inny mecz, Sokół grał bardzo defensywnie. Trzeba było rozbić ten mur, dlatego fajnie, że zdobyliśmy gola przed przerwą. Chwilę się pocieszymy, ale za chwilę zaczynamy koncentrować się na Stali Rzeszów. Ważne będzie, by odpowiednio się zregenerować.
17.06 - 29.06 - treningi w Chorzowie
28.06 g. 17:00 - sparing: Ruch 0:0 Warta Poznań 30.06 - 06.07 - zgrupowanie w Busku-Zdroju
05.07 g. 16:00 - sparing: Pogoń 1945 Staszów 0:4 Ruch
06.07 g. 15:00 - sparing: LKS Wisła Wielka 0:7 Ruch 07.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
09.07 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:1 Puszcza Niepołomice
12.07 g. 11:00 - sparing: Wisła Kraków 2:0 Ruch
21.07 g. 19:00 - 1. kolejka I ligi: Puszcza Niepołomice - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na