strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Rok po bojkocie - komunikat Wielkiego Ruchu
  • Data: 16.11.20; 20:42  Dodał: Neo
Prezentujemy komunikat Stowarzyszenia Wielki Ruch, które podsumowało okres, jaki minął od zawieszenia bojkotu.

Niebiescy!

Czas szybko płynie. Rok temu podjęliśmy decyzję o zawieszeniu bojkotu, powrocie na trybuny i pełnym zaangażowaniu w odbudowę naszego klubu. Była to decyzja trudna, poprzedzona wieloma tygodniami walki i rozmów z akcjonariuszami. Z perspektywy czasu możemy uznać, że słuszna. Wiele osób zarzucało nam chęć "przejęcia" klubu i czerpania z niego korzyści, natomiast z każdym dniem naszego działania udowadnialiśmy o co tak naprawdę nam chodzi. Na wstępie wyczyściliśmy klub z dziwnych, nieudolnych i toksycznych ludzi - Patermana, Chrapka, Mandli czy innych desantowców, którzy pojawili się znikąd, nie zrobili i nie robią nic oprócz mydlenia ludziom oczu i pisania postów w mediach społecznościowych. Nie pozwoliliśmy by w Radzie Nadzorczej zasiadał były aferowicz i milicjant. Mamy w klubie Prezesa, który otrzymał nasze pełne wsparcie, mamy trenera, którego jako kibice zaproponowaliśmy i który - oby tak dalej - spisywał się bardzo dobrze. Mamy również przedstawiciela kibiców w RN. Jesteśmy blisko, jak nigdy. W pozytywnym znaczeniu bliskości pomagamy na tyle ile mamy możliwości w realizacji projektów.

Doceniamy rolę każdej osoby w klubie, każdy daje z siebie więcej niż 100% proponując nowe pomysły i działania. Rozwija się Strefa Kibica, na co od początku naciskaliśmy, powiększył się asortyment, wkrótce będzie otwarty nowy sklep. W zasadzie nie ma dnia lub tygodnia, żeby w klubie nie pojawił się nowy partner biznesowy. Trwa również odbudowa Akademii Piłkarskiej Ruchu, w której aktywnie bierzemy udział. Przy naszym wsparciu pierwszy raz udało się przeprowadzić rekordowy nabór dzieci do AP, pomogliśmy dopiąć współpracę z firmą FootballOn, która stworzyła jedne z lepszych w Polsce warunków do treningu dla naszych dzieciaków. Udało się zdecydowanie poprawić dostępność trawiastych boisk na Kresach. Stworzyliśmy projekt "Sportowy Chorzów" czyli darmowe zajęcia sportowe dla dzieci w każdej dzielnicy. Dzięki nam z większości wyjazdowych transmisji meczy Ruchu do klubu wraca część wydanych przez kibiców pieniędzy.

Po raz pierwszy w historii zorganizowane Fan Cluby Ruchu przekazują klubowi darowiznę za użycie herbu na swoich gadżetach. Wszystkie kary nałożone na klub ze względu na oprawy czy też wyjazdy zostały opłacone przez kibiców. Oprócz tego dzięki naszemu zaangażowaniu do klubu trafiło kilku partnerów biznesowych oraz kilkudziesięciu partnerów w oficjalnej klubowej aplikacji. Tak jak w latach poprzednich tak i w tym roku zorganizowaliśmy wiele akcji charytatywnych.

W czasach pierwszej fali covidowej pandemii wsparliśmy klub serią wirtualnych akcji. Po przedwczesnym zakończeniu sezonu zrezygnowaliśmy ze zwracania karnetów. Wykupiliśmy certyfikaty - cegiełki. Nie zostawiliśmy klubu w potrzebie, mimo że każdy z nas przeżywał cięższe chwile. Po raz pierwszy od wielu lat w naszym klubie pracownicy oraz piłkarze mają płacone wynagrodzenia na bieżąco, a nawet przed czasem.

Czy jesteśmy zadowoleni? TAK. Czy chcemy i możemy więcej? TAK!!

Mamy przyjemność przedstawić Wam sumy jakimi my - jako kibice - wsparliśmy przez ten rok nasz klub. Na tyle ile posiadamy danych z ogólnodostępnych informacji. Chcielibyśmy podkreślić ogromny wkład Stowarzyszenia Wielki Ruch oraz kibiców z Emigracji w nasze działania. Wsparcie finansowe kibiców Ruchu dla klubu od października 2019 do października 2020:

Wielki Ruch – 140.770 zł
Blue England – 59.159 zł (sprzęt, darowizny, akcje)
Aplikacja – ok. 100.000 zł
Turniej PS Fifa – 2500 zł
Darowizny FC Ruchu – 3450 zł
Wirtualne derby z PB – 19.795 zł
Wirtualne bilety MKS Kluczbork – 14.000 zł
Wirtualne bilety Ślęza Wrocław – 21.000 zł
Cegiełki – 54.000 zł
Zysk ze sprzedaży gadżetów – 859.762 zł (wartość obliczona na podstawie raportów kwartalnych)
Sprzedaż biletów, karnetów oraz dostępów do relacji meczowych – ok. 600.000 zł

Suma wsparcia kibiców: ok 1.874.436 zł

Nasze zaangażowanie to nie tylko liczby. Pokazaliśmy niebieski i śląski charakter, aby ratować Ruch z sytuacji, w której znalazł się rok temu. Remont szatni, kawiarenki klubowej, punktu sprzedaży. Wykonanie skyboxów oraz stref gastronomicznych. Stale uczestniczymy w rozmowach z akcjonariuszami, których z tego miejsca zachęcamy do większego zaangażowania finansowego i wspierania naszego klubu.

Z tego miejsca jako grupy kibicowskie Ruchu Chorzów dziękujemy z całego serca każdemu kibicowi Ruchu, który aktywnie włączył się w proces odbudowy naszego klubu. Jesteśmy dumni z roboty, którą razem wykonaliśmy. Ruch Chorzów po latach niedoli w końcu jest na dobrej drodze. Wiele pracy przed nami, ale cieszymy się, że ten rok – mimo sytuacji na świecie – wyglądał w naszym wykonaniu tak dobrze. Oby kolejny, w którym nasz klub wejdzie w nową „setkę” był równie udany, a nawet lepszy.

Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu, bo nie mamy aż tylu powodów do świętowania i nie zadowalamy się tym, co udało się uzyskać. Mimo że zrobiliśmy wiele, to przed nami bardzo długa droga ku odbudowie. Konieczne do odbudowy będzie dalsze wsparcie kibiców, dużo większe zaangażowanie akcjonariuszy oraz budowa nowego stadionu, jeśli chcemy myśleć o powrocie do Ekstraklasy. Tym bardziej, że wkrótce do spłaty będą raty układowe, a kryzys gospodarczy nabierze dopiero rozpędu w wyniku obecnej sytuacji epidemicznej. RUCH JEST TAM, GDZIE JEGO KIBICE!

źródło: Wielki RuchPrzerwana passa Niebieskich
REKLAMA
OSTATNI MECZ
17. kolejka III ligi - 17.11.2020 r. godz. 18:00, Chorzów
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
D. Modrzyk »
Skrót meczu »
2:1
LKS GOCZAŁKOWICE - RUCH
 Marchewka 51'
 Sikora 58' (s)
 Idzik 29' (k)
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - GÓRNIK II ZABRZE
ul. Cicha 6, Chorzów
28.11.2020 r. godz. 18:00
:
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik17
   Łukasz Janoszka7
   Michał Mokrzycki7
   Tomasz Foszmańczyk4
   Kacper Kawula4
   Łukasz Janoszka8
   Mateusz Winciersz7
   Tomasz Foszmańczyk6
   Daniel Paszek6
   Mariusz Idzik5
ŻÓŁTE KARTKI
   Łukasz Janoszka4
   Kacper Kawula4
   Kacper Będzieszak3
   Michał Mokrzycki3
   Marcin Kowalski2
   Bartłomiej Kulejewski2
   Piotr Kwaśniewski2
   Daniel Paszek2
   Patryk Sikora2
   Mateusz Winciersz2
TV NIEBIESCY
TRANSFERY
PRZYSZLI
Kacper Będzieszak (Legionovia)
Jakub Bielecki (Śląsk Św.)
Wiktor Gasztyk (Śląsk II Wrocław)
Tomasz Neugebauer (juniorzy)
Kamil Swikszcz (Escola Varsovia)


PRZYJDĄ?
Michał Fidziukiewicz (Stal Stalowa Wola)
ODESZLI
Mateusz Bartolewski (Zagłębie L.)
Wiktor Cioch (?)
Mateusz Iwan (?)
Tomasz Podgórski (?)
Dawid Smug (Hutnik Kraków)
Paweł Starzyński (AKS Mikołów)
Piotr Starzyński (Wisła Kraków)
Giorgi Tsuleiskiri (?)


ODEJDĄ?
- - -
REKLAMA
REKLAMA
NOWOŚCI
05.08.20 | Statystyki | Aktual.
29.07.20 | Kadra | Aktualizacja
29.07.20 | R. wiosenna | Aktualizacja
29.07.20 | R. jesienna | Aktualizacja
29.07.20 | Pełny terminarz | Aktual.
REKLAMA
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TABELA
1. Ruch Chorzów 41
2. Polonia Bytom 39
3. Ślęza Wrocław 35
4. Pniówek Pawłowice 30
5. LKS Goczałkowice Zdrój 29
6. Zagłębie II Lubin 25
7. Lechia Zielona Góra 24
8. MKS Kluczbork 24
9. Stal Brzeg 23
10. Gwarek Tarnowskie Góry 23
11. Miedź II Legnica 21
12. Górnik II Zabrze 21
13. Rekord Bielsko-Biała 20
14. Piast Żmigród 19
15. ROW 1964 Rybnik 18
16. Warta Gorzów Wielkopolski 15
17. Foto-Higiena Gać 14
18. Polonia Nysa 11
19. Polonia-Stal Świdnica 10
REKLAMA
REKLAMA
TV NIEBIESCY
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2020 | Polityka prywatności