strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live

  • Opis oprawy z meczu Ruch - Polonia Bytom w sezonie 2008/2009
Ruch Chorzów 22.08.2008 r.
Ruch 2:1 Polonia Bytom
Polonia Bytom

Opis z trybun: To było fantastyczne widowisko - podkreślali po meczu piłkarze obu drużyn. Rzeczywiście, na boisku emocje trwały od pierwszej do ostatniej minuty, ale trzeba podkreślić, że bez wspaniałej atmosfery, którą stworzyli kibice, to spotkanie nie miałoby takiego kolorytu. Kibice Polonii Bytom, tradycyjnie już do Chorzowa przyjechali specjalem. Na stadionie zajęli klatkę dla gości oraz sektor buforowy obok popularnej "jedynki". W sumie zebrało ich się ok. 1200 osób. Byli bardzo dobrze oflagowani, doping rozpoczęli już przed spotkaniem. - To my, to my, to my, Polonia - głośno skandowali bytomianie. Na naszych sektorach dużo więcej ludzi, niż w poprzednim spotkaniu z Lechią Gdańsk. Wolne miejsca były w zasadzie tylko obok prostej (w stronę klatki) oraz w części sektora 9. W sumie na całym obiekcie było ponad 9000 kibiców. Na trybunach wyróżniał się Fan Club Ruda Śląska, który zebrał się pod swoją flagą i czynnie brał udział w dopingu. Po bramce odpalili nawet race, co dało bardzo dobry efekt. Miejmy nadzieję, że organizacja kibiców z Rudy w kolejnych meczach (i nie tylko) nadal będzie stała na tak wysokim poziomie. Brawo! Pierwsi oprawę tego dnia zaprezentowali Poloniści. Na wejście piłkarzy wywiesili oni na płocie transparent Graviora manet (najgorsze nadejdzie), podnieśli sreberka w barwach klubu, do tego rozwinęli sektorówkę, a całość dopełnili stroboskopami. Trzeba przyznać, że dało to bardzo fajny efekt. Kibice "niebiesko-czerwonych", po zdobyciu przez ich drużynę bramki, prowadzili głośny doping. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy zaprezentowali kolejną oprawę, tym razem skierowaną przeciwko PZPN. Na płocie wywiesili transparent "Potępiają, to, czego nie rozumieją", a po chwili odpalili pełno rac. Dodajmy, że w tym spotkaniu mogliśmy liczyć na jeszcze jedną prezentację fanów z Bytomia - flagowisko, które pojawiło się w drugiej połowie.W naszych szeregach doping nakręcał się z każdą minutą meczu. W tym miejscu wielki szacunek dla prowadzącego doping, który potrafił mobilizować do śpiewania. Świetnie wychodziło "Lololololololo... Hej, Niebiescy", które ciągnęliśmy przez kilka minut. Po bramce na 1:1 w młynie wszyscy ściągnęli koszulki. Od tego momentu, praktycznie już do końca meczu trwała zabawa na całego. Krótko mówiąc: fanatyzmu nie ma końca! Po przerwie prezentujemy swoją drugą oprawę (pierwsza to ta, którą zaprezentowali fani z NRŚL). Na całej prostej rozdajemy flagi białe i niebieskie, a w tym samym czasie na murawie stawiamy wielki transparent "Bo bycie Ślonzokiem to nie prawo, a przywilej. To naszo wielko siła". Po chwili podświetlamy ogromny napis stroboskopami, ogniami wrocławskimi oraz racami. Efekt dobry, ale niestety do perfekcyjnego wykonaniu tej oprawy zabrakło równoczesnego odpalenia piro na całej długości. Mimo wszystko, atmosfera tego meczu mogła się podobać. Jak przystało na derby zarówno na boisku, jak i na trybunach mieliśmy okazję oglądać wielkie widowisko. Oby jak najwięcej takich spotkań!

Flagi wiszące na płocie: "Psycho Fans", "Pszów", "Radlin", "Halemba", "Ultras", "Ruda Śląska", "Świętochłowice", "Kattowitz", Dzies10na", "Imielin", "Klimzowiec", "Chachary", "Niebieski Bytom", "Mikołów & Łaziska", "Niebieski Racibórz".

Galeria:


Filmy:


REKLAMA
NOWOŚCI
07.08.19 | Sztab | Aktualizacja
07.08.19 | Kadra | Aktualizacja
17.07.19 | Informacje | Aktualizacja
17.07.19 | R. wiosenna | Aktualizacja
17.07.19 | R. jesienna | Aktualizacja
17.07.19 | Pełny terminarz | Aktualizacja
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
SONDA
Który z byłych piłkarzy Ruchu najszybciej zadebiutuje w seniorskiej drużynie swojego klubu?

Przemysław Bargiel w AC Milan
Mateusz Bogusz w Leeds United FC
Kamil Grabara w Liverpool FC
Wyniki sondy
TV NIEBIESCY
REKLAMA
TABELA
1. Śląsk II Wrocław 9
2. Foto-Higiena Gać 9
3. Stal Brzeg 7
4. Rekord Bielsko-Biała 6
5. ROW 1964 Rybnik 5
6. Ślęza Wrocław 4
7. Górnik II Zabrze 3
8. Lechia Zielona Góra 3
9. Polonia Bytom 3
10. Gwarek Tarnowskie Góry 3
11. Ruch Zdzieszowice 3
12. Zagłębie II Lubin 2
13. Pniówek Pawłowice Śląskie 2
14. LZS Starowice Dolne 2
15. Piast Żmigród 2
16. MKS Kluczbork 1
17. Miedź II Legnica 1
18. Ruch Chorzów -2
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2017 | Polityka prywatności IC Service