Cała Polska dzisiaj śpiewa derby Łodzi dla Widzewa!
Data: 08.03.10; 23:05 Dodał: Misiek
Inauguracyjnym meczem dla naszych przyjaciół z Łodzi były derby z ŁKS-em. Nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest to dla fanów Widzewa wydarzenie. Niestety, ciążący na kibicach RTS-u zakaz wyjazdowy objął właśnie mecz derbowy oraz wyjazd na Wartę Poznań. Fani Widzewa nie dawali jednak za wygraną i dążyli do przesunięcia zakazu, kierując swoją prośbę do prezydenta miasta oraz władz Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Niestety władze PZPN-u nie wyraziły zgody na przesunięcie zakazu wyjazdowego. Kibice Widzewa postanowili jednak udać się na mecz jako mieszkańcy miasta Łodzi. Zbiórka została zaplanowana o godzinie 15:00 pod Centralem, skąd nasi przyjaciele przemaszerowali chodnikami miasta pod stadion ŁKS-u. Jako, że kibice Widzewa mieli zakaz na ten mecz, ponad 2 tysiące "mieszkańców miasta" nie zabrało ze sobą barw klubowych. Podczas przemarszu na stadion wzmożone siły policji dbały o bezpieczeństwo i komfort niedzielnego spaceru.
Pochód Widzewiaków na stadion ŁKS-u. Fot. Forum Widzewa
Na stadion nie udało się dotrzeć z powodu "głębokiego oburzenia" kibiców ŁKS-u, którzy nie mogli pogodzić się z faktem, że "mieszkańcy miasta" mają prawo obejrzeć mecz i się na niego wybierają. Osoby, które były najbliżej, widziały już kasy stadionu. Policja ostatecznie nie pozwoliła na kontynuowanie marszu, a co z a tym idzie - zakupu biletu w kasach. Całemu zamieszaniu towarzyszył szereg "incydentów" i "wymiany poglądów" pomiędzy mieszkańcami Łodzi, a kibicami ŁKS-u. Brak możliwości obejrzenia meczu spowodował, że Widzewiacy rozjechali się po całej Łodzi i okolicach w poszukiwaniu dogodnego miejsca na oglądanie relacji z derbów w telewizji.
Pochód na derby. Fot. WidzewToMy.net
Ku uciesze fanów RTS-u piłkarze Widzewa wygrali aż 4:1. Kibice czekali później na zawodników w ponad 1000 osób pod własnym stadionem, gdzie w asyście rac i szampana przywitali piłkarzy, dziękując im za wynik i walkę. Następnie wszyscy udali się pod zegar, gdzie wspólnie odśpiewali m. in. "Cała Polska dzisiaj śpiewa derby Łodzi dla Widzewa!". Fetowanie uwieńczył pojedynek na śnieżki między kibicami, a piłkarzami Widzewa :-)
Powitanie piłkarzy pod stadionem Widzewa. Fot. jojek73 / YouTube
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim 0:6 Ruch 29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 g. 10:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 0:1 Ruch 08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
10.07 g. 11:00 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
26.07 g. 14:30 - 1. kolejka I ligi Termalica Nieciecza - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na