strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Festiwal błędów Ruchu. Jarosław zwycięża w Chorzowie
  • Data: 18.09.19; 21:56  Dodał: Neo
Trzeci mecz Ruchu na własnym boisku zakończył się trzecią porażką. Nasze piłkarki przegrały z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet Eurobudem JKS-em Jarosław 20:29.

Drużyna z Podkarpacia w pierwszej akcji objęła prowadzenie po rzucie Kingi Strózik, a za moment poprawiła Martyna Żukowska. Ruch odpowiedział, było 2:3, 3:4, ale od 5. minuty Niebieskie zablokowały się na dobre. Nie potrafiły rzucić gola aż przez siedemnaście minut. W tym czasie popełniły mnóstwo prostych błędów (straty, faule w ataku), złapały dwie kary, a Aleksandra Sójka nie wykorzystała rzutu karnego. W efekcie Eurobud JKS - dzięki trafieniom Magdy Balsam i Martyny Żukowskiej - wypracował sobie pięć goli przewagi.

Złą serię Ruchu przerwała Żaneta Lipok. Po dwóch rzutach karnych Marceliny Polańskiej gospodynie przegrywały już tylko 6:9. Później jednak bardzo dobrą zmianę dała Moniky Novais Bancilon (trzy gole), dwa razy trafiła skrzydłowa Julia Pietras i Jarosław znów odskoczył na bezpieczny dystans. Do przerwy prowadził 15:9.

Na początku II połowy przewaga beniaminka jeszcze wzrosła. Katarzyna Kozimur oraz Pietras wyprowadziły Eurobud JKS na 19:11. Ruch miał duże problemy z przedarciem się przez obronę rywalek. Polańska, będąc odwrócona tyłem do bramki, zaryzykowała ekwilibrystyczny rzut. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 44. minucie Niebieskie traciły sześć goli (14:20). To był jednak tylko chwilowy zryw.

Eurobud JKS miał mecz pod kontrolą. Bancilon, gdy tylko nadarzała się okazja, łatwo przedzierała się przez obronę Ruchu, wykorzystując siłę fizyczną. A kontrataki bezlitośnie kończyła Balsam.

- Wyszłyśmy do meczu tak samo skoncentrowane jak na poprzednie spotkanie z Koszalinem i wynik to pokazał. Tylko początek był w miarę wyrównany, później Ruch praktycznie nam nie zagroził. Po dwóch zwycięstwach nasze apetyty rosną. Jesteśmy świeżym zespołem w lidze, to jest nasza przewaga, że rywalki jeszcze nie do końca nas znają - powiedziała najskuteczniejsza w ekipie z Jarosławia Martyna Żukowska.

- Cały czas pamiętamy, że jesteśmy beniaminkiem. Podchodzimy z pokorą do ligi, w każdym meczu będziemy walczyć na miarę naszych możliwości. W dzisiejszym meczu gospodarze musieli wygrać, ale widać było u nich jakąś psychiczną blokadę. Oni musieli zwyciężyć, my mogliśmy - dodał trener Eurobudu JKS-u Vit Teleky.

- To jest sport. Zdarzają się mecze lepsze i słabsze. Nie zagrałyśmy dziś swojej piłki ręcznej, nie biłyśmy w obronie, dawałyśmy przeciwnikom piłki do ręki. Popełniłyśmy chyba z 20 błędów technicznych. Rywalki skutecznie to wykorzystywały i wynik jest taki a nie inny - mówiła ze smutkiem w głosie Katarzyna Masłowska z Ruchu.

- Popełnialiśmy niesamowite błędy. Zawodniczki miały wiedzę o zespole z Jarosławia. Zrobiłem wszystko, co mogłem, by przekazać im informacje o tym rywalu. Nie mogę jednak zagrać za nie. Prawdopodobnie presja była zbyt duża i sobie z nią nie poradziły. Ale na koniec to ja ponoszę odpowiedzialność za wynik - podkreślił trener Niebieskich Marko Brezić.

KPR Ruch Chorzów 20:29 (9:15) Eurobud JKS Jarosław

KPR Ruch: Chojnacka - Drażyk, Polańska 4, Masłowska, Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Doktorczyk, Rodak 3, Nimsz 3, Kiel, Lipok 3, Sójka 2, Grabińska 1.

Eurobud JKS: Szczurek, Backiel - Novais Bancilon 5, Balsam 6, Donets 2, Luberecka, Rygiel, Turkalo 1, Strzębała, Pietras 3, Strózik 1, Żukowska 7, Amanda Szymborska 1, Aleksandra Szymborska 1, Kozimur 2.

źródło: KPR Ruch Chorzów



3:1 z Miedzią. Druga wygrana z rzędu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
16. kolejka I ligi - 07.11.2025 r. godz. 17:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Relacja z trybun »
Konferencja »
Wypowiedzi »
P. Manowski »
D. Sobociński »
D. Grabiński »
Skrót meczu »
Wideo »
3:1
RUCH - MIEDŹ LEGNICA
 Kolar 33'
 Szwedzik 44'
 Mezghrani 67'
 Stanclik 13'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ZNICZ PRUSZKÓW
ul. Katowicka 10, Chorzów
23.11.2025 r. godz. 12:00
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
17.06 - 29.06 - treningi w Chorzowie
28.06 g. 17:00 - sparing: Ruch 0:0 Warta Poznań
30.06 - 06.07 - zgrupowanie w Busku-Zdroju
05.07 g. 16:00 - sparing: Pogoń 1945 Staszów 0:4 Ruch
06.07 g. 15:00 - sparing: LKS Wisła Wielka 0:7 Ruch
07.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
09.07 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:1 Puszcza Niepołomice
12.07 g. 11:00 - sparing: Wisła Kraków 2:0 Ruch
21.07 g. 19:00 - 1. kolejka I ligi: Puszcza Niepołomice - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Tomasz Bała (Stal Rzeszów)
Piotr Ceglarz (Motor Lublin)
Kacper Dyduch (junior)
Bartłomiej Gradecki (Wisła Płock)
Kajetan Klaja (junior)
Marko Kolar (HNK Gorica)
Aleksander Komor (GKS Katowice)
Maciej Krzempek (rezerwy)
Nikodem Leśniak-Paduch (Skra)
Shuma Nagamatsu (Korona Kielce)
Patryk Szwedzik (Chrobry Głogów)
Przemysław Szymiński (Frosinone)
Maciej Żurawski (Warta Poznań)
ODCHODZĄ
Jakub Adkonis (Pogoń Grodzisk)
Bartłomiej Barański (Lech Poznań)
Filip Borowski (Piast Gliwice)
Jehor Cykało (FK Teplice)
Miłosz Kozak (Śląsk Wrocław)
Wojciech Łaski (Rekord Bielsko)
Łukasz Moneta (Olimpia Grudziądz)
Jakub Myszor (Teuta Durres)
Soma Novothny (Kisvarda FC)
Maciej Sadlok (Sparta Kazimierza)
Filip Starzyński (?)
Martin Turk (GD Estoril-Praia)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik7
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar3
   Mateusz Szwoch2
   Denis Ventura2
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Tomasz Bała2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Shuma Nagamatsu2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik3
   Szymon Szymański3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Shuma Nagamatsu2
   Mateusz Szwoch2
   Maciej Żurawski2
   Szymon Karasiński1
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 38
    2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 31
    3. Chrobry Głogów 28
    4. Polonia Bytom 27
    5. Śląsk Wrocław 27
    6. Ruch Chorzów 24
    7. Stal Rzeszów 24
    8. Wieczysta Kraków 23
    9. Polonia Warszawa 23
    10. Odra Opole 22
    11. Pogoń Siedlce 21
    12. ŁKS Łódź 21
    13. Miedź Legnica 21
    14. Puszcza Niepołomice 18
    15. Stal Mielec 13
    16. GKS Tychy 12
    17. Górnik Łęczna 10
    18. Znicz Pruszków 10
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności