strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Karne zmorą Niebieskich
  • Data: 22.08.17; 19:20 (akt. 22:48)  Dodał: Mayday
Nie udało się piłkarzom Ruchu zapunktować w drugim kolejnym meczu. Pomimo ogromnego wsparcia kibiców ulegli na wyjeździe Podbeskidziu. Decydującą bramkę stracili z rzutu karnego.

Niebiescy do Bielska-Białej pojechali bez Jakuba Araka (złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu) oraz Adama Pazia, który niespodziewanie, dzień przed spotkaniem, został odsunięty od zespołu. Za to ponownie w wyjściowym składzie znaleźli się Mateusz Hołownia, Mateusz Zawal i Vilim Posinković, którzy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie spotkaniem ze Stomilem (3:1). Znalazło się też miejsce dla debiutanta - po raz pierwszy koszulkę Ruchu przywdział Argentyńczyk, konkretnie: Santiago Villafane, który zajął miejsce na prawej obronie.

Za to w składzie gospodarzy nie zabrakło twarzy doskonale znanych chorzowskim kibicom: Pawła Oleksego i Łukasza Hanzela. Jednak nie oni byli tego dnia pierwszoplanowymi postaciami w drużynie Podbeskidzia.

Goście starali się prowadzić grę, ale sytuacje, po kontratakach, stwarzali sobie bielszczanie. Dwa poważne ostrzeżenia zdołali wysłać jeszcze w pierwszych 10 minutach. Najpierw serię błędów defensywy wykorzystał Paweł Tomczyk, przedzierając się w pole karne i wkładając piłkę kolegom - żaden z nich nie zdołał jednak przeciąć podania. Wyśmienitą okazję zmarnował chwilę później Kamil Wiktorski, fatalnie uderzając głową z piątego metra: wprost w Libora Hrdlickę.

W 24. minucie Hrdlicka nie miał już szans. Lekkim uderzeniem z rzutu karnego pokonał go Dimityr Ilijew. Jedenastki można było uniknąć, ale Zawal nieumiejętnie powstrzymywał rywala, w pozornie niegroźnej sytuacji powalając go na ziemię. Gol dodał piłkarzom Podbeskidzia pewności siebie. Przejęli kontrolę nad meczem i w pierwszej połowie już nie pozwolili przeciwnikom zaistnieć.

Po zmianie stron Niebiescy dążyli do wyrównania. Trudno powiedzieć, by szaleńczo rzucili się do odrabiania strat. Raczej przywrócili balans w środkowej strefie i atakiem pozycyjnym starali się wykreować dogodne okazje. Niósł ich doping 1700 kibiców, którzy pomimo zakazu pojawili się w Bielsku-Białej.

Szarpał na skrzydle Miłosz Przybecki (kilka dośrodkowań, mocny strzał z dystansu), ataki gości rozbijał Maciej Urbańczyk. Ale Villafane był już zupełnie niewidoczny, niewiele pomagał kolegom odpowiedzialny za rozegranie Bartosz Nowak.

Krzysztof Warzycha zareagował zmianami - wprowadził Adama Setlę, Gracjana Komarnickiego oraz kolejnego debiutanta, Brazylijczyka Mello. Ale wyniku zmienić się już nie udało. Czas uciekał niemiłosiernie, gospodarze umiejętnie się bronili i zgarnęli komplet punktów. Chorzowianie po raz drugi w sezonie przegrali po bramce z rzutu karnego (podobnie było 3. kolejce w Bytowie).

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji LIVE

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0) Ruch Chorzów

Bramka: Ilijew 24' (k)

Żółte kartki: Sobczak, Sabala - Trojak, Hołownia, Setla

Składy:

Podbeskidzie: Fabisiak - Oleksy, Wiktorski, Malec, Moskwik - Sobczak (71' Kozak), Hanzel, Rakowski, Ilijew, Sierpina (90' Podgórski) - Tomczyk (76' Sabala).

Rezerwowi: Leszczyński, Magiera, Kostorz, Jaroch.
Trener: Adam Nocoń
Kapitan: Łukasz Sierpina (od 90. minuty Tomasz Podgórski)

Ruch: Hrdlicka - Villafane (85' Mello), Czajkowski, Trojak, Hołownia - Przybecki, Zawal, Urbańczyk, Nowak, Słoma (76' Komarnicki) - Posinković (69' Setla).

Rezerwowi: Bankow, Rutkowski, Walski, Balicki.
Trener: Krzysztof Warzycha
Kapitan: Maciej Urbańczyk

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Widzów: 6451 (w tym około 1700 kibiców Ruchu, którzy przyjechali na mecz pomimo zakazu wyjazdowego)

źródło: Niebiescy.pl



Niebiescy nie dogonili Polonii
REKLAMA
OSTATNI MECZ
23. kolejka I ligi - 27.02.2026 r. godz. 14:30, Rzeszów
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Fotogaleria »
Skrót meczu »
Wideo »
0:1
STAL RZESZÓW - RUCH
 Jendryka 54'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
POLONIA BYTOM - RUCH CHORZÓW
ul. Piłkarska 8, Bytom
08.03.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Szymon Szymański3
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić5
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Shuma Nagamatsu3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Martin Konczkowski2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 49
    2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 39
    3. Chrobry Głogów 38
    4. Wieczysta Kraków 37
    5. Polonia Warszawa 37
    6. Śląsk Wrocław 37
    7. Polonia Bytom 35
    8. Miedź Legnica 35
    9. Stal Rzeszów 35
    10. Ruch Chorzów 34
    11. ŁKS Łódź 33
    12. Puszcza Niepołomice 28
    13. Pogoń Siedlce 27
    14. Odra Opole 26
    15. Znicz Pruszków 20
    16. Stal Mielec 17
    17. Górnik Łęczna 16
    18. GKS Tychy 14
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności