strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Piast Gliwice 2:1 Ruch Chorzów - relacja z derbów
  • Data: 17.10.16; 17:04  Dodał: Misiek
Po reprezentacyjnej przerwie wróciliśmy na ligowe boiska w derbowym klimacie. Niebiescy zmierzyli się na wyjeździe z Piastem Gliwice, a co za tym idzie, na meczu nie mogło zabraknąć po raz kolejny licznej grupy fanów chorzowskiego Ruchu.

Pierwsza pula przyznanych biletów (1000) szybko znalazła swoich nabywców, a działacze gliwickiego Piasta bez problemu przyznali nam kolejne wejściówki. Z racji bliskiej odległości nie był organizowany zbiorowy transport, tylko każdy mógł wybrać się własnym samochodem.

Główna zbiórka zaplanowana została na parkingu klubowym o godz. 15:15, skąd pół godziny później największa kolumna aut udała się w gliwicki zakątek naszej górnośląskiej aglomeracji. W międzyczasie w okolice stadionu dojeżdżały kolejne samochody. Tu kluczowym określeniem są okolice stadionu, ponieważ pod sam obiekt dojazd był uniemożliwiony i kibice Ruchu sami musieli martwić się, gdzie zaparkować, niejednokrotnie blokując uliczki wjazdowe do pobliskich domków jednorodzinnych. Dziwna strategia przyjmowania fanów gości... No ale cóż, może taka jest strategia turystyczna miasta.

Trzeba przyznać, że system przyjmowania większej ilości kibiców gości jest daleko w lesie, a ilość dostępnych kołowrotków jest delikatnie mówiąc bardzo niewydajna. Spowodowało to, że niektórzy kibice wchodzili na stadion jeszcze w trakcie trwania spotkania. Ostatecznie naszą liczbę, wraz z zakupionymi w kasach biletami, możemy oszacować na 2200 osób "Niebieskiej Szarańczy".

Cała trybuna za bramką, która była zajęta przez kibiców Ruchu, przyozdobiona została kilkunastoma flagami, w tym m.in. "Ruch Chorzów", "Śląscy Ekstremiści", "Special Guest", "To My Naród Śląski", "Herman", "Niebieskie Siemce", "Świętochłowice", "NRŚL Gang", "N/R\K", "Nakło Śląskie", "Kęty", "Orzesze", "Niewiadom", "Mysłowice on tour", "Radlin". Dodatkowo na płotach zawisły transparenty "Baluś PDW", "Zając PDW", "Sqbol, Michał, Kowi, Szafi - NRŚL Gang zawsze razem" oraz "Kłodnica & Halemba - Celebryta PDW".

Miłym akcentem było przywitanie fanów chorzowskiego Ruchu przez spikera słowami "Witamy kibiców 14-krotnego Mistrza Polski". Za takie przywitanie Niebiescy dali po raz kolejny popis wokalny i przez 90 minut prowadzony był naprawdę dobry i głośny doping wspierający naszą ukochaną drużynę. W repertuarze nie zabrakło nowej przyśpiewki "Nasz chorzowski Ruch..." oraz "Horto Magiko" pod batutą Dzikiego Wąsa ;)

Pozdrowieni zostali ponadto nasi przyjaciele z Widzewa Łódź, Elany Toruń, Wisły Kraków oraz Atletico Madryt. Dodatkowo kilka razy zaakcentowaliśmy nasze wsparcie dla Widzewiaków, wykrzykując "Cała Polska dzisiaj śpiewa Derby Łodzi dla Widzewa".

Niestety pomimo dobrej zabawy i dopingu nie dane było nam cieszyć się ze zdobytych punktów po straconej w 86. minucie bramce na 2:1. Po kolejnej porażce uświadomiliśmy naszym piłkarzom, że liczymy na zwycięstwa i mają się brać do roboty. My po raz kolejny wywiązaliśmy się ze swojego kibicowskiego obowiązku i zapewniliśmy zawodnikom bardzo dobre wsparcie. Niestety w zamian otrzymaliśmy kolejną gorycz porażki do przełknięcia. Ze swojej strony dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, którzy obecni byli z nami w Gliwicach.

Odnośnie kibiców gospodarzy nie ma co się rozpisywać w kwestii dopingu. Frekwencja w miarę przyzwoita, natomiast na płotach zawisły m.in. flagi "Całe życie Piast Gliwice", "Szlachta Gliwic”, "PiastoHolicy" oraz "ACAB".

W czasie gdy 2200 osób wspierało drużynę Niebieskich w Gliwicach, ponad 200 fanów Ruchu (przy wsparciu delegacji Wisły oraz Widzewa) wybrało się do katowickiego Spodka na galę sportów walki FEN, gdzie swoją walkę stoczył nasz niebieski przyjaciel, a także reprezentant Wisły. Co do samych zajść, które miały miejsce przed galą, można określić je jedynie Gwiezdnymi Wojnami, gdyż atak klonów uniemożliwił jakąkolwiek walkę wieczoru.

Ze swojej strony gratulujemy Pawłowi wygranej i życzymy powodzenia w kolejnych walkach.

Ave RUCH!

źródło: Niebiescy.pl



3:1 z Miedzią. Druga wygrana z rzędu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
16. kolejka I ligi - 07.11.2025 r. godz. 17:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Relacja z trybun »
Konferencja »
Wypowiedzi »
P. Manowski »
D. Sobociński »
D. Grabiński »
Skrót meczu »
Wideo »
3:1
RUCH - MIEDŹ LEGNICA
 Kolar 33'
 Szwedzik 44'
 Mezghrani 67'
 Stanclik 13'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ZNICZ PRUSZKÓW
ul. Katowicka 10, Chorzów
23.11.2025 r. godz. 12:00
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
17.06 - 29.06 - treningi w Chorzowie
28.06 g. 17:00 - sparing: Ruch 0:0 Warta Poznań
30.06 - 06.07 - zgrupowanie w Busku-Zdroju
05.07 g. 16:00 - sparing: Pogoń 1945 Staszów 0:4 Ruch
06.07 g. 15:00 - sparing: LKS Wisła Wielka 0:7 Ruch
07.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
09.07 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:1 Puszcza Niepołomice
12.07 g. 11:00 - sparing: Wisła Kraków 2:0 Ruch
21.07 g. 19:00 - 1. kolejka I ligi: Puszcza Niepołomice - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Tomasz Bała (Stal Rzeszów)
Piotr Ceglarz (Motor Lublin)
Kacper Dyduch (junior)
Bartłomiej Gradecki (Wisła Płock)
Kajetan Klaja (junior)
Marko Kolar (HNK Gorica)
Aleksander Komor (GKS Katowice)
Maciej Krzempek (rezerwy)
Nikodem Leśniak-Paduch (Skra)
Shuma Nagamatsu (Korona Kielce)
Patryk Szwedzik (Chrobry Głogów)
Przemysław Szymiński (Frosinone)
Maciej Żurawski (Warta Poznań)
ODCHODZĄ
Jakub Adkonis (Pogoń Grodzisk)
Bartłomiej Barański (Lech Poznań)
Filip Borowski (Piast Gliwice)
Jehor Cykało (FK Teplice)
Miłosz Kozak (Śląsk Wrocław)
Wojciech Łaski (Rekord Bielsko)
Łukasz Moneta (Olimpia Grudziądz)
Jakub Myszor (Teuta Durres)
Soma Novothny (Kisvarda FC)
Maciej Sadlok (Sparta Kazimierza)
Filip Starzyński (?)
Martin Turk (GD Estoril-Praia)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik7
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar3
   Mateusz Szwoch2
   Denis Ventura2
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Tomasz Bała2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Shuma Nagamatsu2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik3
   Szymon Szymański3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Shuma Nagamatsu2
   Mateusz Szwoch2
   Maciej Żurawski2
   Szymon Karasiński1
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 38
    2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 31
    3. Chrobry Głogów 28
    4. Polonia Bytom 27
    5. Śląsk Wrocław 27
    6. Ruch Chorzów 24
    7. Stal Rzeszów 24
    8. Wieczysta Kraków 23
    9. Polonia Warszawa 23
    10. Odra Opole 22
    11. Pogoń Siedlce 21
    12. ŁKS Łódź 21
    13. Miedź Legnica 21
    14. Puszcza Niepołomice 18
    15. Stal Mielec 13
    16. GKS Tychy 12
    17. Górnik Łęczna 10
    18. Znicz Pruszków 10
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności