strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Powtórka z rozrywki w Olsztynie. Gramy dalej!
  • Data: 11.08.16; 18:20  Dodał: Mayday
To był naprawdę długi wieczór! Ale za to z jakim zakończeniem - piłkarze Ruchu Chorzów awansowali do 1/8 Pucharu Polski. Po rzutach karnych wyeliminowali Stomil Olsztyn.

Było wiadomo, że Waldemar Fornalik znów przemebluje skład. Ale tak dużej rotacji nie spodziewał się nikt. Szansę otrzymało dwóch debiutantów (Michał Walski od początku, Marcin Kowalczyk od 37. minuty), na lewej obronie wystąpił Łukasz Moneta, a za plecami Jakuba Araka zagrał Bartosz Nowak. Średni wieku wyjściowego składu wyniosła 23 lata.

Kompletnie odmieniona jedenastka miała za zadanie wyeliminować Stomil Olsztyn w 1/16 finału Pucharu Polski. Obie ekipy mierzyły się w krajowym pucharze w 2010 roku. Wtedy o awansie Ruchu rozstrzygnęły rzuty karne. A że historia lubi się powtarzać...

W pierwszej połowie emocji było niewiele. Ruch przeważał, ale z trudem stwarzał sobie sytuacje strzeleckie. Za to umiejętnie zneutralizował ofensywę gospodarzy, którzy swoich szans upatrywali głównie w stałych fragmentach.

Tuż po przerwie sygnał do ataku dał kolegom Kamil Mazek - strzelił mocno, ale tylko w słupek. Jego akcja podziałała ożywczo, bo chorzowianie zdominowali spotkanie, zupełnie spychając rywala do defensywy. Stomil poważnie zagroził tylko raz - w 88. minucie, ale Kamil Lech nie dał się przelobować. Ruch był coraz bliższy gola. W dogrywce próbowali rezerwowi - Mariusz Stępiński i Przemysław Bargiel. Po uderzeniu drugiego z nich piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką, podobnie jak po strzale Nowaka z rzutu wolnego. W końcu doszło do serii rzutów karnych.

- Do karnych podeszliśmy pewni, z dyscypliną i skupieniem - opowiadał po końcowym gwizdku Bargiel. W istocie tak było. Na początku w Ruchu nie pomylili się Konczkowski i Kowalczyk. W trzeciej kolejce w poprzeczkę trafił Nowak, ale po chwili Lech obronił uderzenie Czarneckiego! Walski, Stępiński, Cichocki i Bargiel także udźwignęli presję. Decydująca okazała się siódma kolejka. Do siatki trafił Moneta, odpowiedzieć miał Biedrzycki,ale bramkarz Ruchu ponownie wyczuł intencje strzelca.

Po ostatniej interwencji Lecha cały zespół Niebieskich wyrzucił ręce w górę w geście triumfu, a trener Fornalik odetchnął z ulgą. Awans stał się faktem! W 1/8 rozgrywek chorzowianie zmierzą się z Lechem Poznań. - To napawa optymizmem, że w takich meczach, w których kształtują się charaktery, chłopcy pokazali fazami naprawdę ciekawą grę - cieszył się Fornalik.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji LIVE

PP: Stomil Olsztyn 0:0, pd. k. 6:7 Ruch Chorzów

Rzuty karne: 0:1 Konczkowski, 1:1 Kujawa, 1:2 Kowalczyk, 2:2 Jegliński, (2:2 Nowak - strzelił w poprzeczkę), (2:2 Czarnecki - obroniony), 2:3 Walski, 3:3 Głowacki, 3:4 Stępiński, 4:4 Wełnicki, 4:5 Cichocki, 5:5 Kun, 5:6 Bargiel, 6:6 Ratajczak, 6:7 Moneta, (6:7 Biedrzycki - obroniony)

Żółte kartki: Hanzel, Kowalczyk

Składy:

Stomil: Leszczyński - Biedrzycki, Wełnicki, Czarnecki, Dziemidowicz (76' Ratajczak) - Kun, Jegliński, Głowacki, Zahorski (67' Suchocki), Nishi (72' Bartkowski) - Kujawa.

Rezerwowi: Skiba, Ziemann, Trzeciakiewicz, Lech.
Trener: Adam Łopatko
Kapitan: Paweł Głowacki

Ruch: Lech - Konczkowski, Cichocki, Koj, Moneta - Mazek, Hanzel (59' Bargiel), Walski, Nowak, Przybecki (37' Kowalczyk) - Arak (73' Stępiński).

Rezerwowi: Skaba, Ćwielong, Komarnicki, Urbańczyk.
Trener: Waldemar Fornalik
Kapitan: Martin Konczkowski

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Widzów: 3500 (mecz bez udziału kibiców Ruchu, na których ciążył zakaz wyjazdowy)

źródło: Niebiescy.pl