strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Będzie się działo? Ruch jedzie do Białegostoku
  • Data: 22.07.16; 12:22  Dodał: Mayday
Po udanej inauguracji Lotto Ekstraklasy na własnym boisku, Niebieskich czeka pierwszy w tym sezonie wyjazd. I to od razu wymagający - zarówno pod względem logistycznym, jak i sportowym. W sobotę Ruch zagra w Białymstoku z Jagiellonią.

Myślisz: Jagiellonia kontra Ruch, mówisz: będzie się działo! W ostatnich latach rywalizacja między obiema ekipami regularnie przynosi wiele emocji. Zaczęło się jeszcze w II lidze, gdy drużyny z Górnego Śląska i Podlasia biły się o awans. W Ekstraklasie zdarzyło się Niebieskim zmiażdżyć rywala (dwa triumfy 5:2! - w 2009 i 2014 roku), ale też zebrać cięgi (jak choćby 0:6 w 2013 roku). W poprzednim sezonie "Jaga" wygrała dwukrotnie (2:1 i 4:0). Teraz chorzowianie szykują odwet.

- Z "Jagą" nie ma łatwych spotkań. Michał Probierz agresywnie nastawia swoich piłkarzy i sam żyje meczem - zauważa Rafał Grodzicki. Kapitan Ruchu w spotkaniu z Górnikiem Łęczna doznał urazu mięśnia przywodziciela. Boisko opuścił przedwcześnie, na noszach. Ale w sobotę będzie już gotowy do gry. - Nie muszę nawet już brać środków przeciwbólowych. O tym czy zagram oczywiście zadecyduje trener - zaznacza "Grodek".

Chorzowianie w 1. kolejce rozprawili się z Górnikiem (2:1). Jagiellonia za to odebrała punkty faworyzowanej Legii (1:1), w dodatku przy Łazienkowskiej. - Postawa piłkarzy Jagiellonii nie byłą dla mnie zaskoczeniem - ocenia trener Waldemar Fornalik. - To znak firmowy drużyny prowadzonej przez Michała Probierza: zawsze starają się grać agresywnie, pressingiem. To znalazło potwierdzenie w meczu z Legią.

Żaden z trenerów nie może narzekać na kłopoty kadrowe - obaj mają do dyspozycji prawie wszystkich swoich zawodników (prawie, bo na Cichej ciągle czekamy na powrót Michała Helika). W linii ataku Ruchu pojawił się wręcz problem, na kogo postawić. Mariusz Stępiński z zespołem trenuje dopiero od tygodnia, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu zwycięskiej bramki z Górnikiem. Z kolei Jakub Arak także "ukłuł" łęcznian, pokazał się z bardzo dobrej strony, notując świetny debiut. - Na pewno to komfort, że obaj są w dobrej dyspozycji i możemy wybierać. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że Mariusz miał przerwę, to będzie istotne przy podejmowaniu decyzji - odpowiada Fornalik.

Do Białegostoku wybiera się rzecz jasna "Niebieska Szarańcza". Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów "Niebiescy" zorganizowało wyjazd samochodowo-autokarowy. Bilety na autokary rozeszły się na pniu. Tym samym piłkarze Ruchu jak zawsze będą mogli liczyć na głośne wsparcie na obcym boisku.

Rozjemcą meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 18:00. Transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Nasz portal jak zawsze zaprasza na sportowo-kibicowską relację LIVE!

Przewidywane składy:

Jagiellonia:
Kelemen - Burliga, Runje, Guti, Straus - Frankowski, Góralski, Grzyb, Vassiljev, Mackiewicz - Cernych.

Ruch: Skaba - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Mazek, Surma, Hanzel, Lipski, Moneta - Stępiński.

źródło: Niebiescy.pl



3:1 z Miedzią. Druga wygrana z rzędu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
16. kolejka I ligi - 07.11.2025 r. godz. 17:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Relacja z trybun »
Konferencja »
Wypowiedzi »
P. Manowski »
D. Sobociński »
D. Grabiński »
Skrót meczu »
Wideo »
3:1
RUCH - MIEDŹ LEGNICA
 Kolar 33'
 Szwedzik 44'
 Mezghrani 67'
 Stanclik 13'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ZNICZ PRUSZKÓW
ul. Katowicka 10, Chorzów
23.11.2025 r. godz. 12:00
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
17.06 - 29.06 - treningi w Chorzowie
28.06 g. 17:00 - sparing: Ruch 0:0 Warta Poznań
30.06 - 06.07 - zgrupowanie w Busku-Zdroju
05.07 g. 16:00 - sparing: Pogoń 1945 Staszów 0:4 Ruch
06.07 g. 15:00 - sparing: LKS Wisła Wielka 0:7 Ruch
07.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
09.07 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:1 Puszcza Niepołomice
12.07 g. 11:00 - sparing: Wisła Kraków 2:0 Ruch
21.07 g. 19:00 - 1. kolejka I ligi: Puszcza Niepołomice - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Tomasz Bała (Stal Rzeszów)
Piotr Ceglarz (Motor Lublin)
Kacper Dyduch (junior)
Bartłomiej Gradecki (Wisła Płock)
Kajetan Klaja (junior)
Marko Kolar (HNK Gorica)
Aleksander Komor (GKS Katowice)
Maciej Krzempek (rezerwy)
Nikodem Leśniak-Paduch (Skra)
Shuma Nagamatsu (Korona Kielce)
Patryk Szwedzik (Chrobry Głogów)
Przemysław Szymiński (Frosinone)
Maciej Żurawski (Warta Poznań)
ODCHODZĄ
Jakub Adkonis (Pogoń Grodzisk)
Bartłomiej Barański (Lech Poznań)
Filip Borowski (Piast Gliwice)
Jehor Cykało (FK Teplice)
Miłosz Kozak (Śląsk Wrocław)
Wojciech Łaski (Rekord Bielsko)
Łukasz Moneta (Olimpia Grudziądz)
Jakub Myszor (Teuta Durres)
Soma Novothny (Kisvarda FC)
Maciej Sadlok (Sparta Kazimierza)
Filip Starzyński (?)
Martin Turk (GD Estoril-Praia)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik7
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar3
   Mateusz Szwoch2
   Denis Ventura2
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Tomasz Bała2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Shuma Nagamatsu2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik3
   Szymon Szymański3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Shuma Nagamatsu2
   Mateusz Szwoch2
   Maciej Żurawski2
   Szymon Karasiński1
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 38
    2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 31
    3. Chrobry Głogów 28
    4. Polonia Bytom 27
    5. Śląsk Wrocław 27
    6. Ruch Chorzów 24
    7. Stal Rzeszów 24
    8. Wieczysta Kraków 23
    9. Polonia Warszawa 23
    10. Odra Opole 22
    11. Pogoń Siedlce 21
    12. ŁKS Łódź 21
    13. Miedź Legnica 21
    14. Puszcza Niepołomice 18
    15. Stal Mielec 13
    16. GKS Tychy 12
    17. Górnik Łęczna 10
    18. Znicz Pruszków 10
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności