strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Cenny triumf i kolejny ważny krok
  • Data: 19.05.15; 16:45 (akt. 20:25)  Dodał: Luki
Ruch Chorzów pokonał w wyjazdowym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Do siatki trafili Rafał Grodzicki i Rołand Gigołajew, a szczególnie cenna jest bramka tego pierwszego, ponieważ Niebiescy w tym sezonie nie byli skuteczni ze stałych fragmentów gry. Bardzo cenne trzy punkty przywiezione spod Beskidów pozwalają chorzowianom spokojniej patrzeć na ligową przyszłość.

Zaledwie po trzech dniach od poprzedniego meczu Waldemar Fornalik zdecydował, że w Bielsku zagrają niemal ci sami zawodnicy, którzy po ciężkiej walce wywalczyli punkt w sobotnich derbach. Jedyne zmiany nastąpiły w formacjach ofensywnych - na szpicy ponieważ do składu wrócił Grzegorz Kuświk i na skrzydle, gdzie Gigołajew zastąpił Kowalskiego. Miejsce w wyjściowej jedenastce stracił Visnakovs, który niewiele dał swojemu zespołowi w spotkaniu z Piastem. Gospodarze osłabieni brakiem kilku klasowych graczy przystąpili do meczu z jedną zmianą w stosunku do ostatniej konfrontacji. Na obronie Koniecznego zastąpił wracający do formy po kontuzji Pavol Stano.

Chorzowianie od pierwszych minut starali się wziąć na siebie ciężar prowadzenia gry. Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku Grzegorz Kuświk znalazł się na czystej pozycji i gdyby tylko podanie było dokładniejsze, snajper zespołu z Cichej pewnie nie miałby problemów z pokonaniem Zajaca. Gospodarze co prawda nieśmiało próbowali atakiem pozycyjnym przedrzeć się w pobliże bramki Putnockiego, ale niewiele było z tego pożytku. Groźniejszy za to był Ruch, który starał się urzeczywistnić swoją przewagę, chociażby na płaszczyźnie posiadania piłki. Najpierw w 9 minucie idealna prostopadła piłka do Kuświka od Starzyńskiego, ale znów Zajac był szybszy. 60 sekund później tym razem Zieńczuk obsłużony piłką przez "Figo" minął obrońcę w polu karnym, ale uderzył nieznacznie nad poprzeczką.

Podbeskidzie swoje dobre chwile zanotowało dopiero po upływie 20 minut. Głównie ze względu na to, że chorzowianie zaczęli pozwalać rywalom na znacznie więcej w obrębie swojej połowy, co "Górale" chcieli wykorzystać. Pierwsze ostrzeżenie to strzał Śpiączki, który nie sprawił większych problemów bramkarzowi, który etatowo zalicza interwencję kolejki. Jednak sposób w jaki Demjan ograł stoperów Ruchu był karygodny - wystarczył balans ciałem, by Słowak znalazł się na pozycji i mógł obsłużyć kolegę precyzyjnym dograniem. Napór bielszczan z czasem przybierał na sile, tyle że Ruch podniósł poprzeczkę i łatwość z jaką rywale przedostawali się pod pole karne po prostu prysła. Dlatego choć rzutów rożnych i wolnych było kilka, to żaden z nich nie zamieniony został przynajmniej na celny strzał. Albo skutecznie w powietrzu interweniowali stoperzy z Cichej, albo zawodziła skuteczność gospodarzy.

Chwile naporu rywali w końcu przeminęły i gra przeniosła się pod pole karne Richarda Zajaca. Tam zaś Niebiescy najpierw nie wykorzystali stałego fragmentu gry po faulu na Szyndrowskim, a później niewiele zabrakło, by w Bartłomiej Babiarz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. "Babi" znalazł się z piłką na lewej flance i ni to strzelał, ni to centrował, ale poprzeczka w tej sytuacji była zawieszona zbyt nisko. Pod koniec pierwszej połowy Demjan znów zerwał się Helikowi, co otworzyło piłkarzom z Bielska-Białej drogę do przypuszczenia zmasowanego ataku po to, by ukłuć Ruch jeszcze przed zejściem na przerwę. Drugi celny strzał w tym meczu, autorstwa Macieja Iwańskiego zmusił "Puto" do sporego wysiłku, jednak Słowak nadal udowadnia, że jest niezwykle cennym ogniwem w układance Fornalika i nie ma na niego mocnych.

Po przerwie styl gry Ruchu niewiele się zmienił. Podopieczni Waldemara Fornalika nadal unikali górnych piłek bitych w szesnastkę, przez co rozciągali grę, ale też spowalniali i pozwalali rywalom na ustawienie szyków obronnych. Jak się okazało - niepotrzebnie. Argument za grą górą dostarczył kolegom Rafał Grodzicki w 52 minucie. "Grodek" po rzucie rożnym najpierw zgubił krycie Górkiewicza, a później szczupakiem wpakował piłkę do bramki "Górali". Tym samym Niebiescy przerwali passę dwóch meczów w Bielsku bez strzelonego gola, ale też zdobyli pierwszą w tym sezonie bramkę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Dariusz Kubicki poczuł, że jego zepsuł traci dystans do rywali i Śpiączkę zastąpił Kołodziejem.

Sen Kubickiego się ziścił, ale w drugą stronę. W 62 minucie kolejne doskonałe dogranie autorstwa Marka Zieńczuka znalazło w polu karnym Rołanda Gigołajewa. Rosjanin przyjął piłkę na klatkę i zdecydował się na szybkie uderzenie lewą nogą nim ta opadła na murawę. Zajac drugi raz w tym meczu musiał wyjmować futbolówkę zza linii bramkowej, a Ruch prowadził już 2:0. "Gigi" czując, że rywale są na deskach już dwie minuty później powinien był strzelić drugiego gola, ale swoją szarżę zakończył niecelnym uderzeniem. "Górale" swój strzelecki impas zawdzięczają przede wszystkim Matusowi Putnockiemu, który doskonale piąstkował futbolówkę po centrach rywali. Widać, że Słowak sporo czasu poświęcił na poprawę tego aspektu swojej gry. Z drugiej strony błyszczał z kolei Kuświk, który brał ciężar opanowania piłki po wybiciu, jednak z kolejnymi dograniami chorzowianie mieli kłopot.

W 75 minucie praktycznie powinno być po meczu. Po groźnie zapowiadającej się, ale nieudanej akcji Niebieskich, piłka odbiła się od Marcina Borskiego i wróciła w posiadanie Grzegorza Kuświka. Ten zaś dograł do nogi wychodzącego na czystą pozycję Babiarza. "Babi" w sytuacji sam na sam wybrał najgorszą opcję - próbę przelobowania bramkarza, co Zajac idealnie przeczytał i uchronił zespół spod "Szyndzielni" przed utratą trzeciej bramki. Z resztą Borski był bohaterem akcji z 80 minuty, kiedy to uderzenie Gigołajewa trafiło rękę Kolcaka w polu karnym. Arbiter nie zdecydował się jednak na odgwizdanie jedenastki i ukaranie winnych. Goście odpowiedzieli ze stałego fragmentu gry, po którym główkował Cisse, jednak po tej próbie więcej było pretensji niż oklasków, ponieważ obrońca bielszczan zdjął piłkę z głowy lepiej ustawionego Trochima. Do końca niewiele się zmieniło, dzięki czemu Ruch zdobył niezwykle cenne trzy punkty w sercu Beskidów.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji LIVE

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:0) Ruch Chorzów

Bramki: Grodzicki 52', Gigołajew 61'

Żółta kartka: Chmiel

Składy:

Podbeskidzie: Zajac - Górkiewicz (68' Cisse), Kolcak, Stano, Adu Kwame - Sokołowski, Deja (73' Trochim), Iwański, Śpiączka (57' Kołodziej), Chmiel - Demjan.

Rezerwowi: Pesković, Horoszkiewicz, Pazio, Tomasik.
Trener: Dariusz Kubicki
Kapitan: Marek Sokołowski

Ruch: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Szyndrowski - Zieńczuk (90' Kowalski), Surma, Babiarz, Starzyński, Gigołajew (90' Visnakovs) - Kuświk (86' Efir).

Rezerwowi: Skaba, Malinowski, Stawarczyk, Urbańczyk.
Trener: Waldemar Fornalik
Kapitan: Łukasz Surma

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 4563 (w tym około 480 kibiców Ruchu)

źródło: Niebiescy.plPogrom na Cichej! 7 goli Ruchu!
REKLAMA
OSTATNI MECZ
16. kolejka III ligi - 16.11.2019 r. godz. 17:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
Fotogaleria »
Wideo »
7:2
RUCH - LZS STAROWICE DOLNE
 Idzik 6'
 Winciersz 29'
 Iwan 42'
 Sikora 48'
 Rakowski 51' (s)
 Lechowicz 71'
 Tsuleiskiri 87'
 Nowacki 15'
 Nowosielski 37'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
PNIÓWEK PAWŁOWICE ŚL. - RUCH CHORZÓW
ul. Sportowa 7, Pawłowice Śląskie
23.11.2019 r. godz. 12:00
:
REKLAMA
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik14
   Jakub Nowak5
   Mateusz Bartolewski4
   Mateusz Winciersz3
   Tomasz Hołoś2
   Daniel Paszek7
   Tomasz Podgórski5
   Adrian Dąbrowski2
   Mariusz Idzik2
   Mateusz Lechowicz2
ŻÓŁTE KARTKI
   Marcin Kowalski7
   Mateusz Bartolewski5
   Tomasz Foszmańczyk4
   Bartłomiej Kulejewski4
   Michał Mokrzycki4
   Mateusz Lechowicz3
   Jakub Nowak3
   Daniel Paszek3
   Tomasz Podgórski3
   Mateusz Iwan2
TV NIEBIESCY


Kulisy meczu Ruch 1:2 Olimpia

Doping podczas Ruch 1:2 Olimpia

Komentarze po Ruch 1:2 Olimpia
Sektor rodzinny rośnie w siłę

Doping Niebieskich w Bełchatowie

Kulisy meczu GKS 1:0 Ruch
Debiut: "Ruch na wyjeździe"

Skrót meczu GKS 1:0 Ruch

Oprawa Ruchu w BełchatowieREKLAMA
TRANSFERY
PRZYSZLI
Adrian Dąbrowski (zespół U-19)
Marcin Kowalski (Rozwój Katowice)
Tomasz Nowak (zespół U-19)
Daniel Paszek (Rozwój Katowice)
Mateusz Winciersz (zespół U-19)


PRZYJDĄ?
Mateusz Bąk (UKS Ruch)
Tomasz Hołoś (zespół U-19)
Mateusz Iwan (Unia Kosztowy)
Daniel Iwanek (zespół U-19)
Olivier Lazar (Rozwój Katowice)
Bartosz Soliński (Rozwój Katowice)
Paweł Starzyński (Gwarek TG)
Giorgi Tsuleiskiri (AKS Mikołów)
Kacper Świątczak (zespół U-19)
ODESZLI
Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec)
Lukas Duriska (Olimpia Grudziądz)
Piotr Giel (Bytovia Bytów)
Wojciech Kędziora (?)
Dominik Małkowski (Polkowice)
Paweł Mandrysz (?)
Pawło Miahkow (?)
Robert Obst (Znicz Pruszków)
Patryk Sikora (?)
Michał Walski (Sandecja)
Bartłomiej Wdowik (Odra Opole)
Łukasz Wiech (Śląsk?)


ODEJDĄ?
Tomasz Podgórski (?)
Lucjan Zieliński (Zagłębie S.?)
PLAN PRZYGOTOWAŃ
24.06 - 07.07 - treningi w Chorzowie
06.07 g. 11:30 - sparing: Stal Rzeszów 0:0 Ruch
08.07 - 13.07 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
10.07 g. 17:30 - sparing: Ruch 1:1 Rekord Bielsko-Biała
13.07 g. 17:00 - sparing: Szombierki Bytom 1:1 Ruch
15.07 - 02.08 - treningi w Chorzowie
20.07 g. 15:00 - sparing: Hutnik Kraków 2:2 Ruch
07.08 g. 17:00 - Runda wstępna Pucharu Polski: Skra Częstochowa - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
NOWOŚCI
07.08.19 | Sztab | Aktualizacja
07.08.19 | Kadra | Aktualizacja
17.07.19 | Informacje | Aktualizacja
17.07.19 | R. wiosenna | Aktualizacja
17.07.19 | R. jesienna | Aktualizacja
17.07.19 | Pełny terminarz | Aktualizacja
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
TABELA
1. Śląsk II Wrocław 33
2. Ruch Zdzieszowice 28
3. Ruch Chorzów 27
4. Polonia Bytom 27
5. Rekord Bielsko-Biała 26
6. MKS Kluczbork 24
7. Gwarek Tarnowskie Góry 24
8. Pniówek Pawłowice Śląskie 23
9. Lechia Zielona Góra 23
10. Ślęza Wrocław 23
11. Foto-Higiena Gać 23
12. Górnik II Zabrze 21
13. ROW 1964 Rybnik 20
14. Stal Brzeg 19
15. Miedź II Legnica 19
16. Piast Żmigród 14
17. Zagłębie II Lubin 13
18. LZS Starowice Dolne 4
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2019 | Polityka prywatności