Przełamanie Ku¶wika i pierwsza wygrana Ruchu
  • Data: 16.08.14; 16:49 (akt. 21:00)  Dodał: Dejvid
Grzegorz Ku¶wik przełamał swoj± niemoc strzeleck± i dał Ruchowi zwycięstwo w derbach z gliwickim Piastem. Pierwsza wygrana Niebieskich w tym sezonie Ekstraklasy ma rozpocz±ć masz w górę tabeli, czyli tam, gdzie miejsce ekipy trenera Jana Kociana.

Niebiescy już w 2. minucie meczu ruszyli z atakiem na bramkę Piasta. Marcin Ku¶ wł±czył się do akcji wspólnie ze Starzyńskim i Ku¶wikiem, jednak zabrakło dobrego wykończenia. To rozpoczęło wymianę ciosów, która trwała w zasadzie przez cały mecz. Piłkarze z Gliwic w 9. minucie gry wykonali rzut wolny i po do¶rodkowaniu Podgórskiego piłkę dotkn±ł jeszcze Horvath, jednak pewnie obronił Kamiński. W odpowiedzi ogl±dali¶my próbę Babiarza, ale strzał z miejsca nie wyszedł i ostatecznie przeleciał obok bramki.

W 13. minucie znowu pokazał się Ku¶, który ładnie dograł piłkę do Ku¶wika. Snajper Ruchu zdołał przełożyć piłkę na praw± nogę, zostawiaj±c za sob± obrońcę i pewnym strzałem w róg pokonał Cifuentesa. Od tego momentu Niebiescy starali się prowadzić grę na swoich warunkach, chociaż piłkarze Piasta w ci±gu dwóch minut stworzyli sobie dwie groĽne sytuacje - Kamiński obronił jednak strzały Wilczka i Podgórskiego.

Po tych sytuacjach spotkanie nieco się uspokoiło, aż do 25 minuty, gdy znowu zaatakowali piłkarze z Cichej 6. Ku¶wik prostopadle zagrał do Zieńczuka i udało się wywalczyć aut na wysoko¶ci pola karnego gospodarzy. Po wybiciu piłki przez Kowalskiego uderzył "Zieniu", ale jego strzał min±ł bramkę Piasta w znacznej odległo¶ci.

W 34. minucie mogło być 1:1 po strzale Gerarda Badii i rykoszecie jednego z obrońców Niebieskich, jednak Kamiński nie dał się zaskoczyć i nadal to Ruch prowadził. 37 minuta znowu szczę¶liwa dla piłkarzy z Chorzowa, bo Wilczek już położył Malinowskiego i miał przed sob± tylko Kamińskiego, ale uderzył obok bramki. Napór gliwiczan trwał w najlepsze. Po rzucie rożnym uderzył Osyra, jednak również niecelnie. W odpowiedzi Ku¶wik ładnie zagrał do "Babiego", ale jego strzał poleciał prosto w ręce bramkarza. Na koniec pierwszej połowy jeszcze raz zaatakował Piast, lecz wywalczony przez Wilczka rzut rożny również nie zmienił wyniku i do przerwy to Ruch prowadził.

Drug± połowę lepiej zaczęli piłkarze z Gliwic, którzy już w 48. minucie my¶leli, że wywalczyli rzut karny, jednak sędzia uznał, że Jurado próbował go oszukać i pokazał mu żółt± kartkę.

Piłkarze z Chorzowa bez większych problemów utrzymywali korzystny rezultat i mimo mniejszego posiadania piłki, starannie rozbijali ataki "Piastunek". Krzysztof Kamiński czuł się pewnie w bramce i jego interwencje nie wymagały dużego nakładu sił. Niebiescy mieli okazję nawet podwyższyć wynik, jednak strzał Ku¶wika po zagraniu od Włodyki padł łupem bramkarza Piasta. Godna uwagi była akcja gliwiczan z 71. minuty, kiedy to Horvath głow± nie trafił do pustej bramki. Było to jedno z niewielu zagrożeń pod bramk± chorzowian.

W 83 minucie powinno być 2:0. Michał Efir w sytuacji sam na sam ograł bramkarza, jednak po balansie ciałem przewrócił się i piłka opu¶ciła boisko. W odpowiedzi uderzył Podgórski, ale pewnie wypi±stkował tę piłkę Kamiński. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, chociaż okazji jeszcze nie brakowało.

Ruch Chorzów zdobył pierwszy komplet punktów i to w Derbach ¦l±ska. Zespół trenera Kociana przygotowuje się już do meczu w Lidze Europy, a zwycięstwo powinno być dobrym prognostykiem przed konfrontacj± z Metalistem Charków.