W pi±tek 18 lipca w szwajcarskim Nyonie polskie drużyny poznaj± swoich kolejnych rywali w europejskich pucharach. W siedzibie UEFA zostan± rozlosowane trzecie rundy eliminacyjne Ligi Mistrzów (12:00) i Ligi Europy (13:00).
W losowaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów para Legia Warszawa/St Patrick's Athletic będzie nierozstawiona. W losowaniu III rundy eliminacji Ligi Europy rozstawiony będzie Lech Poznań oraz para Zawisza Bydgoszcz/SV Zulte Waregem (dzięki współczynnikowi Belgów). Para Ruch Chorzów/FC Vaduz znajdzie się w¶ród nierozstawionych drużyn.
Przed losowaniem III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów UEFA podzieliła 20 drużyn z drabinki mistrzowskiej na dwie grupy dziesięciozespołowe.
Także przed losowaniem III rundy eliminacyjnej Ligi Europy UEFA podzieli z przyczyn logistycznych drużyny na grupy - 58 drużyn na cztery dwunastozespołowe i jedn± z 10 drużynami.
W każdej z grup znajdzie się taka sama liczba zespołów rozstawionych i nierozstawionych. Drużyny z tej samej federacji nie mog± trafić na siebie w losowaniu. UEFA zdecydowała, że z przyczyn politycznych w losowaniach nie mog± trafić na siebie drużyny z Rosji i Ukrainy, Armenii i Azerbejdżanu oraz Hiszpanii i Gibraltaru.
Z powodu tego, że losowanie III rundy eliminacyjnej odbywa się przed rozegraniem meczów rewanżowych II rundy, w losowaniu III rundy rozstawione s± wszystkie drużyny graj±ce w II rundzie, których współczynnik do tego uprawnia.
III runda eliminacyjna Ligi Europy - 31 lipca i 7 sierpnia:
Olympique Lyon (Francja)
PSV Eindhoven (Holandia)
Viktoria Pilzno (Czechy)
Club Brugge (Belgia)
Hapoel Tel Awiw (Izrael) / FK Astana (Kazachstan) [I mecz: 0-3]
CFR Cluj (Rumunia) / FK Jagodina (Serbia) [0-0]
Real Sociedad (Hiszpania)
Young Boys Berno (Szwajcaria)
1.FSV Mainz 05 (Niemcy)
Lech Poznań / JK Nomme Kalju (Estonia) [0-1]
Hull City (Anglia)
FC Slovan Liberec (Czechy) / MFK Koszyce (Słowacja) [1-0]
Czornomoreć Odessa (Ukraina)
Bursaspor (Turcja) / Czichura Saczchere (Gruzja) [0-0]
Torino FC (Włochy)
Esbjerg fB (Dania) / Kajrat Ałmaty (Kazachstan) [1-1]
Rio Ave FC (Portugalia)
Dinamo Moskwa (Rosja)
SV Zulte Waregem (Belgia) / Zawisza Bydgoszcz [2-1]
Rosenborg BK (Norwegia) / Sligo Rovers FC (Irlandia) [1-2]
IF Elfsborg (Szwecja) / İnter Baku (Azerbejdżan) [0-1]
AS Omónia (Cypr) / FK Budućnost (Czarnogóra) [2-0]
HNK Hajduk (Chorwacja) / Dundalk FC (Irlandia) [2-0]
APS Atrómitos Athinón (Grecja)
FK Krasnodar (Rosja) / JK Sillamäe Kalev (Estonia) [4-0]
Molde FK (Norwegia) / ND Gorica (Słowenia) [4-1]
FC Luzern (Szwajcaria) / Saint Johnstone FC (Szkocja) [1-1]
CSKA Sofia (Bułgaria) / Zimbru Chişinău (Mołdawia) [1-1]
HNK Rijeka (Chorwacja) / Ferencvárosi TC (Węgry) [1-0]
-----------------------------------------------------
FC Groningen (Holandia) / Aberdeen FC (Szkocja) [0-0]
AGS Astéras Trípolis (Grecja) / RoPS (Finlandia) [1-1]
Tromsø IL (Norwegia) / Víkingur (Wyspy Owcze) [0-0]
Motherwell FC (Szkocja) / Stjarnan (Islandia) [2-2]
Brøndbyernes IF (Dania)
Zoria Ługańsk (Ukraina) / KF Laçi (Albania) [3-0]
FK Mladá Boleslav (Czechy) / NK ©iroki Brijeg (Bo¶nia i Hercegowina) [2-1]
AIK (Szwecja) / Linfield FC (Irlandia Północna) [0-1]
Liteks Łowecz (Bułgaria) / Diósgyőri VTK (Wegry) [0-2]
Hapoel Irony Kiryat Shmona (Izrael)
Neftçı Baku (Azerbejdżan) / FC Koper (Słowenia) [1-2]
Astra Giurgiu (Rumunia)
Petrolul Ploiești (Rumunia) / Flamurtari Vlorë (Albania) [2-0]
Kardemir DÇ Karabükspor (Turcja)
FK Vojvodina (Serbia) / FK AS (Trenczyn (Słowacja) [0-4]
Dinamo Mińsk (Białoru¶) / Myllykosken Pallo-47 (Finlandia) [3-0]
SV Grödig (Austria) / FK Čukarički (Serbia) [4-0]
SKN Sankt Pölten (Austria) / Botew Płowdiw (Bułgaria) [1-2]
FC Zestafoni (Gruzja) / FC Spartak Trnava Słowacja) [0-0]
FH (Islandia) / Nieman Grodno (Białoru¶) [1-1]
Ruch Chorzów / FC Vaduz (Liechtenstein) [3-2]
IFK Göteborg (Szwecja) / Győri ETO FC (Węgry) [3-0]
FK Sarajevo (Bo¶nia i Hercegowina) / FK Haugesund (Norwegia) [0-1]
NK ®eljezničar (Bo¶nia i Hercegowina) / FK Metalurg (Macedonia) [0-0]
Szachtior Karaganda (Kazachstan) / Atlantas (Litwa) [0-0]
Hapoel Beer Szewa (Izrael) / RNK Split (Chorwacja) [1-2]
Szachtior Soligorsk (Białoru¶)/ Derry City FC (Irlandia Północna) [1-0]
Ermís Aradíppou (Cypr)
IF Brommapojkarna (Szwecja) / Crusaders FC (Irlandia Północna) [4-0]
Ľródło: Niebiescy.pl / 90minut.pl