Słowacki szkoleniowiec Ruchu Chorzów okazał się najskuteczniejszym w przeciągu pół roku. Sposób w jaki Jan Kocian prowadzi swój zespół wywindował Niebieskich w górne rejony tabeli, a dorobek punktowy powiększył się o 29 oczek.
Według wyliczeń oficjalnej strony, od września do lutego zespół Kociana zdobył o punkt więcej niż Legia Jana Urbana oraz Lech Mariusza Rumaka. Nieco słabiej w tym zestawieniu wypadł Franciszek Smuda, który zdobył z Wisłą 27 punktów i Ryszard Tarasiewicz. Bydgoski Zawisza pod jego wodzą zdobył ich 26.
Kocian będzie miał okazję podtrzymać dobrą passę we Wrocławiu. W niedzielę Ruch na Stadionie Miejskim podejmie Śląsk, który przeżywa obecnie kryzys. Legia już z Bergiem na ławce pojedzie do Zabrza, Lech zmierzy się z Pogonią Szczecin, Wisła rozegra derby Krakowa z Cracovią, a Zawisza będzie szukał szczęścia w konfrontacji z Lechią Gdańsk.
źródło: ruchchorzow.com.pl/Niebiescy.pl