Komisja Ligi ukarała Koronę Kielce za sprzedaż fanom Ruchu Chorzów biletów na spotkanie 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy po zawyżonej cenie. Korona musi zapłacić pięć tysięcy złotych.
Kara została nałożona na podstawie zapisu regulaminu, według którego ceny biletów dla gości nie mogą być znacząco wyższe od ceny najtańszego normalnego biletu.
- Jest przepis, który reguluje sprawę cen biletów dla gości i tego się trzymajmy. My nie robimy interesu na przyjezdnych. Normalna wejściówka kosztuje u nas dwadzieścia złotych i tyle też płacą goście. Przyjezdni nie mogą jedynie skorzystać ze zniżek i ofert internetowych, które są przeznaczone wyłącznie dla naszych kibiców - powiedział prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz.
- Jesteśmy spółką akcyjną i mamy prawo sami ustalać cenę za wejściówki - stwierdził z kolei prezes Korony Tomasz Chojnowski.
Korona zapowiedziała odwołanie się od tej decyzji.
źródło: 90minut.pl / Przegląd Sportowy