- Testy medyczne w Ruchu Chorzów przebiegły pomyślnie i dostałem pozytywną opinię od lekarza. Pozostaje jeszcze podpisanie kontraktu - powiedział nam Łukasz Tymiński.
Piłkarz Jagiellonii Białystok ma zostać wypożyczony do Ruchu na pół roku, z opcją pierwokupu. - Podstawowym celem na wiosnę będzie poprawienie sytuacji Ruchu w tabeli, bo obecna nie jest adekwatna do jego możliwości. Ja osobiście będę się starał wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie, grać jak najwięcej i jak najlepiej, a także dalej się rozwijać - stwierdził "Tymin".
To drugie podejście Tymińskiego do "Niebieskich". Półtora roku temu, gdy odchodził z Polonii Bytom, był już nawet na badaniach w Chorzowie, ale w ostatniej chwili wybrał ofertę Jagiellonii. - Wtedy zasugerowałem się trenerem. Michał Probierz często do mnie dzwonił, rozmawiał na temat przejścia i zapewniał, że będę mógł u niego grać. Jak się później okazało, trener dość szybko odszedł z klubu i nie chciałbym teraz dyskutować, co było dla mnie lepsze. Mam jednak nadzieję, że tamta decyzja nie będzie teraz na Cichej źle odbierana - wyjaśnił 22-letni defensywny pomocnik.
Jesienią Tymiński wystąpił w dwunastu ligowych meczach "Jagi", jednak w końcówce rundy zaczął tracić miejsce w składzie. Więcej szans od trenera Tomasza Hajty otrzymywali dwaj inni defensywni pomocnicy - Tomasz Bandrowski oraz Rafał Grzyb. - Nie chciałbym rozmawiać na temat sytuacji w Jagiellonii, ale zapewniam, że na trenera Hajtę nie powiem złego słowa - powiedział wychowanek Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej.
Młodzieżowy reprezentant Polski miał jeszcze oferty od dwóch innych klubów. Jeden z nich to Podbeskidzie Bielsko-Biała, a... - Nazwę drugiego zdradzę po podpisaniu kontraktu z Ruchem. Zrezygnowałem z Podbeskidzia, bo nasze poglądy się nie zgadzały, poza tym bielska drużyna jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Starałem się wybrać miejsce, gdzie będę się mógł najlepiej rozwijać. Ruch jest największą marką spośród tych trzech klubów, a to jest dla mnie ważny czynnik. Istotna była dla mnie również rozmowa z trenerem Jackiem Zielińskim - uzasadnił Łukasz Tymiński.
W środę piłkarz ma podpisać kontrakt z wicemistrzami Polski i prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Kamieniu.
 | Łukasz Tymiński
Data urodzenia: 8 listopada 1990
Miejsce urodzenia: Żywiec
Wzrost: 175 cm
Waga: 73 kg
Pozycja na boisku: pomocnik
Grał w klubach: ŻAPN Żywiec, Czarni-Góral Żywiec, Skałka Żabnica, Śląsk Wrocław, Polonia Bytom, Jagiellonia Białystok.
|
źródło: Niebiescy.pl
fot. Jagiellonia.pl