Europejska federacja piłkarska opublikowała terminarz spotkań na przyszły sezon. Polskie zespoły rozpoczną występy w europejskich pucharach w połowie lipca 2013 r.
Zgodnie z rankingiem UEFA na sezon 2013/2014 Polska zajmuje 20. miejsce wśród 53 krajów, które wystawiają swoich reprezentantów w europejskich rozgrywkach klubowych.
Miejsce to powoduje, że:
- Mistrz Polski rozpocznie grę od drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, gdzie pierwszy mecz zostanie rozegrany 16 lub 17 lipca 2013 r.,
- Wicemistrz Polski, trzecia drużyna T-Mobile Ekstraklasy oraz zdobywca Pucharu Polski rozpoczną grę od drugiej rundy eliminacji Ligi Europy, gdzie pierwszy mecz zostanie rozegrany 18 lipca.
Tradycyjnie pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy rozegrane zostaną w połowie września. Na 30 sierpnia 2013 r. zaplanowany został mecz o Superpuchar UEFA, który odbędzie się w Pradze. 24 maja 2014 r. na Estadio da Luz w Lizbonie rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów, a dziesięć dni wcześniej na stadionie Juventusu w Turynie odbędzie się mecz o triumf w Lidze Europy.
źródło: Ekstraklasa SA