strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Wisła Kraków 1:2 Ruch Chorzów - relacja z wyjazdu
  • Data: 16.08.16; 13:09  Dodał: Misiek
Po ostatnich przetasowaniach na scenie kibicowskiej wyjazd na Wisłę Kraków został potraktowany w Chorzowie priorytetowo. W związku z tym przez ostatnie tygodnie trwała mobilizacja wśród Niebieskich Fan Clubów i dzielnic Chorzowa. Zapisy w klubie ruszyły pełną parą i z dnia na dzień przybywało chętnych. Również listy FC coraz bardziej się zapełniały. Głównym planem było pobicie naszej najlepszej frekwencji, jaką dotychczas mieliśmy w Krakowie, a także walka o pobicie naszego ogólnego rekordu czyli 3300 z Gliwic.

Zbiórka wyjazdowiczów zaplanowana została na stacji Chorzów Batory w niedzielę o godzinie 12:00, skąd ponad godzinę później główna grupa wyruszyła w kierunku Krakowa. Pociąg specjalny liczył 18 wagonów, co jest prawdopodobnie rekordem. Już na samej zbiórce trwała wyjazdowa atmosfera i rozpoczął się festiwal wokalny. Oprócz transportu kolejowego część wyjazdowiczów wybrała się do stolicy Małopolski samochodami.

Jednym z ciekawszych punktów wyjazdu był przemarsz kibiców ze stacji Kraków Główny na stadion, z krótką wizytą na rynku. Generalnie spore urozmaicenie i atrakcja w turystyce stadionowej, którą spora część osób uprawia już długie lata. Tym razem z okazji meczu mogliśmy nie tylko odwiedzić stadion, by wspierać piłkarzy, ale również staliśmy się atrakcją dla rzeszy turystów przebywających w mieście. Całemu niebieskiemu pochodowi towarzyszyły głośne śpiewy oraz zabawa. Co jakiś czas gdzieś rozbłysnęła jakaś raca. Jednak praktycznie całą drogę oświetlały wycelowane w nas aparaty i telefony. Na środku runku miała miejsce chwila przerwy w oczekiwaniu na hejnalistę, który miał zapewnić nam podkład muzyczny. Niestety chyba lekko zaniemógł po sobocie, także poradziliśmy sobie bez niego i na rynku rozbrzmiało niebieskie "Horto Magiko".

Czoło pochodu na krakowskim Rynku przyozdobiły dwie flagi, a dokładnie części flag ekip Ruchu i Wisły, tworząc połączony napis "PSYCHO SHARKS". Tak powstały napis uzupełniły śpiewy sławiące oba kluby.

Dodatkowo na trasie przemarszu do naszego pochodu dołączały się grupki Wiślaków, którzy razem z Ruchem przemaszerowali na stadion, gdzie dotarliśmy na około 1,5 godziny przed meczem.

Kibice Niebieskich otrzymali 2000 biletów na trybunę C, czyli młyn Wisły. Oczywiście z możliwością przyznania kolejnych wejściówek, co okazało się potrzebne. Ostatecznie liczba w jakiej dotarliśmy do Krakowa to 2900 osób w tym 260 Widzewiaków oraz delegacja około 15 Elanowców. Niestety zabrakło niewiele do pobicia naszego ligowego wyjazdowego rekordu, jednak i tak liczbę możemy uznać za bardzo dobrą. Na samym stadionie zajęliśmy miejsca w sektorze C zajmując połowę trybuny tworzącej młyn Wisły. Obok zasiedli krakowianie, także trybuna została podzielona na niebiesko-czerwono.

Wśród flag jakie zostały wywieszone przez kibiców Ruchu znalazły się: "Psycho Fans", "Fabryka Chuliganów", "Widzew Łódź", "Herman", "Niebieskie Siemce - ekipa wyjazdowa", "NRŚL Gang", "Orzesze - na wyprawie" (debiut), "Świętochłowice", "Radlin", "Kęty", "Jaworzno", "Mysłowice on tour", "Pszów" oraz transparent "PDW Wacek, Skalski, Wąski, Kołek". Wisła natomiast wywiesiła: "Wisła Sharks", "Wierność", "Skawina", "Qrdwanów", "Towarzystwo Sportowe", "Prądnik Biały", "PDW" oraz flagę Lazio.

Co do samego meczu... Z okazji przypadającego w poniedziałek święta Wojska Polskiego na murawie pojawili się wojskowi, zaś zawodnicy grali z opaskami moro na ramieniu. Podczas śpiewania hymnu kibice Ruchu wstali i dołączyli do niego. Chociaż z racji kłamstwa, które już tysiące razy było powtarzane w Polsce, część pajaców dalej będzie doszukiwać się gwizdów...

Jeśli chodzi o doping, to był on mocno wymieszany z racji usadowienia na jednej trybunie. Raz śpiewał Ruch, a raz Wisła. Dodatkowo wspólnie kluby pozdrawiały siebie nawzajem oraz zgody. Niestety z racji zmian jakie nastały na Wiśle, frekwencja wśród krakowian była nieco niższa niż można było się spodziewać. Zmiany zawsze były, są i będą kwestią sporną, którą część osób będzie tolerować, a inna nie. Taka jest jednak decyzja grup decyzyjnych obu klubów i trzeba ją zaakceptować.

Pomimo strasznej duchoty, jaka panowała na stadionie, doping dla obu drużyn niósł się przez całe spotkanie. Oprócz pozdrowienia zgód nie zapomniano także o wrogach. Co do dopingu, to rewelacyjnie wyszło chociażby "Horto Magiko", podobnie jak wcześniej na rynku. Mecz zakończył się wygraną Niebieskich 2:1, co dało powód do odśpiewania "Dzisiaj jest dzień, który dał nam Pan...".

Po meczu powrotna droga przez rynek, gdzie część osób jeszcze na szybko postanowiła coś zjeść i wypić przed wejściem do pociągu. Co do samego spożywania napojów, to krakowska policja chyba za punkt dnia postawiła sobie wypisanie jak największej ilości mandatów za picie piwa. Milicyjne prawo szariatu czy co?

Powrotny pociąg na Górny Śląsk wyruszył po godzinie 22:00 i po kolei zatrzymywał się na stacjach, gdzie wysiadały nasze Fan Cluby z Jaworzna, Mysłowic oraz Katowic. Przy postoju w Katowicach część osób chciało wykorzystać fakt, że poniedziałek jest wolny i zabawić się na mieście, jednak okazało się, że wszystkie dyskoteki są zamknięte. Bez muzyki to nie to samo i ostatecznie nie "potańczono" z cyganami.

Ostatecznie pociąg około godz. 2:00 dojechał do Chorzowa i tym samym zakończył się dla nas 14-godzinny wyjazd do oddalonego o 80 kilometrów Krakowa ;)

A pomyśleć, że już za tydzień mogliśmy jechać tam ponownie... Szkoda! Także mobilizujemy się teraz na mecz z Legią i niech każdy przygotuje drobne do puszki Ultras Niebiescy!

źródło: Niebiescy.plPierwszy test na remis
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka III ligi - 08.03.2020 r. godz. 13:00, Lubin
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
M. Zarychta »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:1
ZAGŁĘBIE II - RUCH
 Sypek 53'  Idzik 9'
REKLAMA
REKLAMA
TV NIEBIESCY
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik16
   Jakub Nowak5
   Mateusz Bartolewski4
   Mateusz Winciersz4
   Tomasz Hołoś2
   Daniel Paszek9
   Mariusz Idzik5
   Tomasz Podgórski5
   Mateusz Bartolewski2
   Adrian Dąbrowski2
ŻÓŁTE KARTKI
   Marcin Kowalski7
   Mateusz Bartolewski5
   Tomasz Foszmańczyk4
   Bartłomiej Kulejewski4
   Michał Mokrzycki4
   Mateusz Lechowicz3
   Jakub Nowak3
   Daniel Paszek3
   Tomasz Podgórski3
   Mateusz Iwan2
PLAN PRZYGOTOWAŃ
08.01 - 01.02 - treningi w Chorzowie
24.01 g. 17:00 - sparing: Ruch 3:2 Sparta Lichtenberg
25.01 g. 11:00 - sparing: Szombierki Bytom 0:4 Ruch
01.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 0:1 Garbarnia Kraków
03.02 - 08.02 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
05.02 g. 11:00 - sparing: Ruch 1:4 GKS Tychy
08.02 g. 11:00 - sparing: Ruch 1:1 Hutnik Kraków
11.02 - 06.03 - treningi w Chorzowie
15.02 g. 12:00 - sparing: MFK II Karvina 0:5 Ruch
19.02 g. 17:00 - sparing: Ruch Radzionków 0:6 Ruch
22.02 g. 14:00 - sparing: Zagłębie Sosnowiec 3:3 Ruch
29.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 4:2 Szczakowianka
08.03 g. 13:00 - 18. kolejka III ligi: Zagłębie Lubin - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYSZLI
Łukasz Janoszka (Stal Mielec)
Piotr Kwaśniewski (Gwarek Ornont.)


PRZYJDĄ?
Mateusz Bilczewski (UKS Ruch Chorzów)
Wiktor Cioch (AP Ruch Chorzów)
Mateusz Gajda (Śląsk Święt.)
Kacper Kawula (Bytovia Bytów)
Jakub Siwek (AP Ruch Chorzów)
Jakub Słota (AP Ruch Chorzów)
ODESZLI
Daniel Iwanek (zespół juniorów)
Olivier Lazar (Rozwój?)
Mateusz Machała (GKS Tychy?)


ODEJDĄ?
Adrian Dąbrowski (Broń Radom?)
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka III ligi - 08.03.2020 r. godz. 13:00, Lubin
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
M. Zarychta »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:1
ZAGŁĘBIE II - RUCH
 Sypek 53'  Idzik 9'
REKLAMA
NOWOŚCI
07.08.19 | Sztab | Aktualizacja
07.08.19 | Kadra | Aktualizacja
17.07.19 | Informacje | Aktualizacja
17.07.19 | R. wiosenna | Aktualizacja
17.07.19 | R. jesienna | Aktualizacja
17.07.19 | Pełny terminarz | Aktual.
REKLAMA
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
REKLAMA
TABELA
1. Śląsk II Wrocław 37
2. Polonia Bytom 33
3. Ruch Chorzów 31
4. MKS Kluczbork 30
5. Rekord Bielsko-Biała 29
6. Ruch Zdzieszowice 29
7. Gwarek Tarnowskie Góry 28
8. Pniówek Pawłowice Śląskie 27
9. Górnik II Zabrze 27
10. Lechia Zielona Góra 26
11. Ślęza Wrocław 25
12. Foto-Higiena Gać 24
13. Miedź II Legnica 22
14. ROW 1964 Rybnik 22
15. Stal Brzeg 19
16. Zagłębie II Lubin 14
17. Piast Żmigród 14
18. LZS Starowice Dolne 4
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2020 | Polityka prywatności