strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Ruch Chorzów 0:2 Zagłębie Lubin – relacja z trybun
  • Data: 31.08.13; 00:20  Dodał: Misiek
Był sobie mecz - tak można skwitować piątkowe starcie pomiędzy Ruchem Chorzów i Zagłębiem Lubin przy Cichej. Za nami kolejne spotkanie bez większej historii piłkarskiej i kibicowskiej. Za kilka dni zapewne nie będzie się o nim wiele wspominać...

Jednak dla nas, sympatyków każdy mecz jest ważny. Przypomnijmy, że ostatni raz naszych piłkarzy na żywo w akcji mogliśmy oglądać 10 sierpnia podczas wygranego spotkania ze stołeczną Legią.

Mecz z "Miedziowymi" przyciągnął na trybuny 6.800 widzów w tym około 120-osobową grupę fanów z Lubina. Na Cichej pojawił się również ulubieniec chorzowskich kibiców Arkadiusz Piech. Niestety tym razem nie przywdział niebieskiej koszulki, a barwy rywala, z którym związał się kontraktem po powrocie z Turcji.

Podczas meczu nie zabrakło również akcentu dziecięcego. Na sektorach pojawiła się malowana przez dzieci sektorówka akcji KolorujeMY, która dodała kolorytu trybunom.

Na płotach zawisło kilkanaście flag w tym m.in. "Psycho Fans", "Chuliganeria", "Śląscy Ekstremiści", "Criminal Family", "Radlin", "Kęty", "Niebieskie Katowice", "Mikołów", "NRŚL Gang", "Żory", "Mikołów", "Bałuty" (Widzewa). Na flagach zawisły również dwa transparenty: "Skubiś trzymaj się" skierowany do zatrzymanego kibica po medialnej "aferze gdyńskiej" oraz "Medialna nagonka jak za komuny, lecz prawda stoi po stronie tej trybuny" z 3 przekreślonymi obrazkami Meksykańców, tvnu oraz sierpa i młota. Sama treść transparentu idealnie odzwierciedla "rzetelność" mediów i nagonkę polityczną w sprawie incydentu na gdyńskiej plaży, o którym przez ostatni czas sporo się mówi.

Doping podczas meczu można ocenić jako dobry. Szkoda jedynie, że "Niebiescy" nie mogli cieszyć się ze zdobycia jakiegokolwiek punktu pomimo strzelonej bramki przez Arka Piecha. Niestety Arkowi najwidoczniej coś się pomyliło i trafił nie do tej bramki co powinien ;) Na szczęście po meczu obecny piłkarz Zagłębia naprawił swój błąd i podszedł podziękować fanom Ruchu za powitanie.

Goście pojawili się w Chorzowie z 2 flagami "Na wyprawie" oraz „Fanatyczni Chojnowianie". Doping zaczęli prowadzić dopiero w drugiej połowie, kiedy to w klatce znaleźli się wszyscy przybyli na mecz fani "Miedziowych".

Niestety na kolejny ligowy mecz z udziałem "Niebieskich" przyjdzie nam czekać dwa tygodnie. Wówczas chorzowianie zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

źródło: Niebiescy.pl



Ruch poza barażami... Kończymy na 7. miejscu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
34. kolejka I ligi - 24.05.2026 r. godz. 16:30, Pruszków
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
Sz. Szymański »
D. Sobociński »
Kulisy »
Skrót meczu »
3:2
ZNICZ PRUSZKÓW - RUCH
 Ciepiela 5'
 Tabara 45'
 Ciepiela 55'
 Szymański 35' (k)
 Szymański 72' (k)
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Krystian Rostek (Śląsk Wrocław)
ODCHODZĄ
Bartłomiej Gradecki (?)
Mo Mezghrani (?)
Dominik Preisler (?)
Jakub Szymański (?)
Przemysław Szymiński (?)
Mateusz Szwoch (?)
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik14
   Marko Kolar6
   Szymon Szymański6
   Piotr Ceglarz5
   Denis Ventura5
   Jakub Jendryka6
   Shuma Nagamatsu6
   Patryk Szwedzik5
   Denis Ventura5
   Piotr Ceglarz4
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik8
   Andrej Lukić7
   Szymon Szymański6
   Shuma Nagamatsu4
   Daniel Szczepan4
   Mateusz Szwoch4
   Denis Ventura4
   Szymon Karasiński3
   Aleksander Komor3
   Tomasz Bała2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 71
    2. Śląsk Wrocław 62
    3. Wieczysta Kraków 57
    4. Chrobry Głogów 55
    5. ŁKS Łódź 54
    6. Polonia Warszawa 53
    7. Ruch Chorzów 53
    8. Miedź Legnica 52
    9. Puszcza Niepołomice 49
    10. Polonia Bytom 47
    11. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 45
    12. Odra Opole 44
    13. Stal Rzeszów 43
    14. Stal Mielec 36
    15. Pogoń Siedlce 36
    16. Znicz Pruszków 28
    17. Górnik Łęczna 27
    18. GKS Tychy 23
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2026 | Polityka prywatności