Uratowali remis, ale to i tak kompromitacja
  • Data: 14.11.12; 12:51 (akt. 17:45)  Dodał: Neo
Trzecioligowcy z Bielska-Białej niespodziewanie strzelili Ruchowi aż trzy bramki. Po przerwie, w której boisko opuścili m.in. Piech, Jankowski, Djokić czy Szyndrowski, do ataku ruszyli rezerwowi oraz młodzież. Skończyło się 3:3.

Gra "Niebieskich" w pierwszej połowie spotkania mocno zmartwiła trenera Zielińskiego. Jego drużyna grająca w niemal podstawowym składzie zaprezentowała się bardzo słabo na tle... trzecioligowców. - To nie był zły występ, to była kompromitacja - denerwował się 51-letni szkoleniowiec.

BKS prowadzenie objął już w 6. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Damian Zdolski. Później świetnym strzałem z około 30 metrów popisał się Adrian Olszowski, który zaskoczył wysuniętego Matko Perdijicia. W 39. minucie bielszczanie dosłownie rozklepali w polu karnym defensywę Ruchu, a koronkową akcję zakończył Dariusz Rucki II.

W przerwie Jacek Zieliński wymienił prawie cały skład (na boisku został tylko Marcin Kikut). Rezerwowi piłkarze oraz młodzież szybko zabrali się za odrabianie strat. W 49. minucie Grzegorz Kuświk znalazł się z piłką kilka metrów przed bramką i umieścił ją tuż przy słupku. Jeszcze ładniejszego gola zdobył Mateusz Kwiatkowski, który ograł przeciwnika przed linią pola karnego i zaskoczył bramkarza silnym uderzeniem.

Chorzowianie do końca walczyli o bramkę dającą remis i dopięli swego na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Do siatki trafił Bartosz Flis.

Sztab szkoleniowy Ruchu przetestował dzisiaj dwóch obrońców: 19-letniego Michała Adamczyka z Przyszłości Rogów oraz 18-letniego Grzegorza Talagę z Garbarza Zembrzyce. - To młodzi chłopcy, jest przed nimi jeszcze dużo pracy. Przebadaliśmy ich, zobaczyliśmy w grze kontrolnej i dalej będziemy się im przyglądać, a na chwilę obecną skupiamy się już na poniedziałkowym meczu w Szczecinie - powiedział Jacek Zieliński.

Sparing: Ruch Chorzów 3:3 (0:3) BKS Stal Bielsko-Biała

Bramki: Kuświk 49', Kwiatkowski 66', Flis 90' - Zdolski 6' (k), Olszowski 25', Dariusz Rucki II 39'

Ruch:

I połowa: Perdijić - Djokić, Stawarczyk, Szyndrowski, Adamczyk - Kikut, Lisowski, Starzyński, Smektała - Jankowski, Piech.

II połowa: Pesković - Konczkowski, Lewczuk, Komor, Talaga - Kikut, Flis, Lewiński, Włodyka - Kwiatkowski, Kuświk.

Trener: Jacek Zieliński
Kapitan: Piotr Stawarczyk

BKS Stal: Góra - Zdolski, Boczek, Gęsikowski, Mikoda - Olszowski, Antczak, Czaicki, Wojtasik, D. Rucki - Kocur.
Grali także: Zieliński, Lech, Sieńkowski, Bujak.

Trener: Jan Furlepa
Kapitan: Łukasz Antczak

Sędzia: Andrzej Chudy (Zabrze)