U-21: Polska 1:2 Czechy. Bramka Niezgody
  • Data: 27.03.17; 15:53 (akt. 18:55)  Dodał: Neo
Reprezentacja Polski do lat 21, która przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy, przegrała w meczu towarzyskim z Czechami 1:2. Bramkę dla biało-czerwonych strzelił napastnik Ruchu Chorzów Jarosław Niezgoda.

W wyjściowym składzie Polaków po raz kolejny znalazł się Patryk Lipski, który w 65. minucie został ukarany żółtą kartką. Chwilę później zastąpił go Jarosław Niezgoda. W 85. minucie na placu gry zameldował się także Łukasz Moneta, który zmienił Pawła Jaroszyńskiego. W poniedziałkowym meczu zobaczyliśmy również byłego napastnika Niebieskich Mariusza Stępińskiego. Gracz FC Nantes przebywał na boisku do 59. minuty.

W Kielcach wraz z reprezentacją młodzieżową przebywał ponadto obrońca Michał Helik, ale zabrakło dla niego miejsca w kadrze meczowej.

Zachęcamy do przeczytania naszej relacji, w której opisaliśmy najciekawsze akcje z udziałem zawodników Niebieskich.

90+6' - Polska przegrała z Czechami 1:2.

90+3' - Druga bramka dla Czechów. Ales Cermak otrzymał podanie z prawej strony boiska i z bliska wpakował piłkę do siatki.

90' - Niezgoda mógł zaliczyć także asystę! Strzał Frankowskiego został jednak zablokowany.

85' - Moneta zastąpił Jaroszyńskiego.

84' - GOOOOLLL!!! JAREK NIEZGODA DOPROWADZIŁ DO WYRÓWNANIA! Napastnik Niebieskich przejął piłkę w polu karnym rywali, zachował zimną krew i uderzył tuż przy słupku.

76' - Jarosław Niezgoda uczestniczy w praktycznie każdej akcji biało-czerwonych.

71' - Pierwszy strzał Niezgody, który doszedł do piłki przed polem karnym Czechów. Lukas Zima nie musiał jednak interweniować, futbolówka przeleciała kilka metrów obok bramki.

68' - Niezgoda ruszył w kierunku Luftnera, ale ten nie popełnił błędu.

66' - Jarosław Niezgoda wszedł na boisko w miejsce Lipskiego.

65' - Patryk Lipski został ukarany żółtą kartką. Sfaulował kapitana Czechów, Michala Travnika.

62' - Na trybunach zasiada 6328 widzów.

59' - Boisko opuścił były napastnik Ruchu Mariusz Stępiński. Zastąpił go Krzysztof Piątek.

54' - Rozgrzewa się napastnik Ruchu Jarosław Niezgoda.

50' - Czesi prowadzą 1:0. Ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się 19-letni pomocnik Vaclav Cerny, na co dzień zawodnik Ajaksu Amsterdam. Piłka otarła się jeszcze o głowę jednego z Polaków i wpadła pod poprzeczkę.

47' - Stępiński zmarnował świetną okazję! Miał przed sobą już tylko bramkarza, ale chyba nie miał pomysłu, jak wykończyć tę akcję.

46' - Przed nami druga połowa spotkania.

Bądźcie z nami w mediach społecznościowych!

» Niebiescy.pl na Facebooku

» Niebiescy.pl na Twitterze

» Niebiescy.pl na Instagramie

45' - Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

41' - "Lipa" uruchomił na prawej stronie Stępińskiego, który od razu kopnął piłkę w kierunku Kapustki. Futbolówka padła łupem bramkarza.

39' - Lipski był bliski zaliczenia asysty! Bardzo dobrze wyłożył piłkę, ale obrońca w ostatniej chwili uprzedził Buksę.

32' - Jedna z niewielu akcji biało-czerwonych. Lipski czekał w polu karnym Czechów na podanie od Adama Buksy. Zostało ono jednak zablokowane przez obrońcę.

18' - Niezła wrzutka Lipskiego z rzutu wolnego. Piłkę odbił głową Michael Luftner, a następnie złapał ją bramkarz Lukas Zima.

12' - Rzut rożny dla Polski. Po centrze Lipskiego niecelny strzał głową oddał Mariusz Stępiński.

8' - Patryk Lipski sprytnie "dzióbnął" piłkę i uruchomił na prawej flance Dawida Kownackiego. Zawodnik Lecha został jednak zaatakowany przez rywala i nic z tego nie wyszło.

1' - Rozpoczął się mecz, który jest rozgrywany w Kielcach.

16:05 - Na ławce rezerwowych usiądą Łukasz Moneta i Jarosław Niezgoda. Jak się dowiedzieliśmy, Michał Helik nie znalazł się w kadrze meczowej Polaków.

16:03 - W wyjściowym składzie Polski znalazł się pomocnik Ruchu Chorzów Patryk Lipski. Na boisku zobaczymy także byłego napastnika Niebieskich Mariusza Stępińskiego, który od kilku miesięcy reprezentuje barwy francuskiego FC Nantes.

U-21: Polska 1:2 (0:0) Czechy

Bramki: Niezgoda 84' - Cerny 50', Cermak 90'

Żółte kartki: Lipski - Sacek, Hubinek, Travnik, Cermak

Polska: Wrąbel - Kędziora (78' Szymiński), Bednarek, Łasicki (66' Marcjanik), Jaroszyński (85' Moneta) - Kownacki (78' Murawski), Dawidowicz, Lipski (66' Niezgoda), Kapustka, Buksa (59' Frankowski) - Stępiński (59' Piątek).

Rezerwowi: Podleśny, Stryjek, Rudol, Kubicki, Formella.
Trener: Marcin Dorna
Kapitan: Tomasz Kędziora (od 78. minuty Radosław Murawski)

Czechy: Zima - Sacek, Stronati, Luftner, Havel, Hubinek, Tetour (46' Cermak), Travnik (90' Mateju), Cerny, Havlik (77' Necas), Linhart (69' Mihalik).

Rezerwowi: Vejmola, Macej, Simić, Hruby, Kasa.